Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

Projekt Comenius

Naše škola se zapojila do evropského programu Comenius - vlastním projektem s názvem SMILE - Support and Motivate Interactive Learning of English. Tento projekt je dlouhodobého charakteru - bude probíhat od srpna 2009 do července 2011. Má za úkol rozvíjet komunikační schopnosti dětí v Evropě a též je seznámit se čtyřmi evropskými zeměmi, zapojenými do společné spolupráce. Našimi partnery je Polsko, Německo, Itálie a Španělsko.

Hlavní úkoly naší školy jsou:
• na základě dvoujazyčných slovníků připravených každou zemí vytvořit vícejazyčný slovník a zvolit jeho vhodnou prezentaci. Slovník nebude obsahovat pouhá slova, ale i obrázky, krátké filmy s titulky, poslechové fráze.
• připravit závěrečnou schůzku zástupců ze všech škol v Ostrově pod názvem Česká babylonská věž a to v červnu 2011.

Dále se žáci budou účastnit internetových konferencí, doplňovat informace do blogu a pravidelně informovat ostrovské noviny.
Čekají nás mezinárodní výjezdy do všech zúčastněných zemí, kterých se zúčastní jak žáci tak i učitelé. První výjezd se uskutečnil v září v německém Nordhausenu a školu zde reprezentovaly dvě učitelky angličtiny. V listopadu očekáváme příjezd německých pedagogů, kteří nás podrobněji seznámí s principy kooperativního vyučování. V únoru 2010 vyjedou naši učitelé a žáci právě do německého Nordhausenu, v březnu pak do španělské Abrery. Polské Myslovice navštíví naše delegace v říjnu 2010, v listopadu nás pak očekává italský Turín.
Popřejme našim žákům, kteří na projektu pracují, spoustu krásných zážitků a ještě více nabytých zkušeností a vědomostí.

Informace o projektu v angličtině najdete na webových stránkách www.herder-smile.de otevřít v nové záložce, již brzy bude připraven i blog v češtině.


A zde jsou koordinátoři projektu:
comenius
Sergio - Abrera, Maria - Turín, Gisela - Nordhausen, Iwone – Myslowice, Blanka - OstrovEvropský sociální fond v ČR