Základní škola Ostrov, Májová 997
2. 12. 2022
MENU ☰

aktuality

29.11.2022
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného. Platnost ve 130 zemích světa, více než 125 000 slev po celém světě. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu. Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti. Vyplněnou žádost s podpisem zákonného zástupce a poplatkem 350 Kč odevzdejte nejpozději do pondělí 12. 12. 2022 paní učitelce Markvartové ve třídě 2. A. Součástí žádosti je také průkazová fotografie žáka. Doporučujeme použít digitální fotografii portrétového typu (lze vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebozaslat naskenované průkazové foto. Fotografie zasílejte na emailovou adresu markvartova.hana@3zsostrov.cz. Žádosti najdete v sekci /ke-stazeni
Mgr. Jaroslava Roulová
29.11.2022
Je to neuvěřitelné, jak ten čas běží. Máme tady konec listopadu, Vánoce klepou na dveře. Jaký byl listopad ve školní družině? V první polovině navštívila všechna oddělení EKOCENTRUM. Vždy mě překvapí rozmanitost zvířat, která je zde k vidění. Všichni Ostrováci mohou být hrdí, máme zde takovou malou ZOO. V kině jsme byli na snímku "100% VLK", bylo to napínavé i veselé, dětem se líbilo. Velkou atrakcí byla návštěva kouzelníka Waldiniho. Přestože děti v dnešním technickém světě jsou na triky a kouzla zvyklé, živé vystoupení je přeci jen něco jiného. Pro všechny to byl velký zážitek. V druhé polovině listopadu proběhlo v jednotlivých odděleních velké pexeso, jehož tématem byla zvířata žijící u nás. Děti zde zhodnotily znalosti získané ve škole i postřehy z přírody při našich odpoledních vycházkách. Postupně také všechna oddělení včetně koridoru vyměnila "podzimní kabátek" za "vánoční, zimní". Výtvarná dílka Vašich dětiček můžete obdivovat alespoň v koridoru, nebo se přijďte podívat v pátek na "Den otevřených dveří". Srdečně Vás zveme.
Šárka Jarošová
25.11.2022
A opět je tady poslední pátek v měsíci. 25. listopadu se žáci zase obdivuhodně proměnili. A stačilo k tomu vyhlásit KOŠILOVÝ DEN. Mnozí se hodili do gala, někteří to vylepšili i kravatou, či motýlkem, někdo zvolil košili sportovní, zimní či naopak letní model. Ale všem to ohromně slušelo.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.11.2022
Před časem k nám zavítala paní policistka a ve třetích a čtvrtých třídách uvedla preventivní program AJAX. Dětem rozdala pracovní sešity a slíbila i další návštěvu. Tu první si užily děti ze 3.C ve čtvrtek 24. 11. A že si přednášku užily je vidět i na fotkách.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.11.2022
Občas využijeme nabídky Městské knihovny Ostrov a navštívíme akce, které pro školy pořádá. Tak se tedy dnes do knihovny vydala třída 6.A v rámci hodiny českého jazyka. Navštívila besedu spojenou s workshopem spisovatelky Kláry Smolíkové. Autorka píše literaturu pro děti a mládež a mimo jiné se věnuje také komiksům, o kterých dnes byla řeč. Děti se dozvěděly, které profese se podílejí na vzniku komiksu, jak se rozlišují jednotlivé komiksové bubliny, vymýšlely, kreslily, hrály si... Akce byla povedená, i když přesáhla naše časové možnosti. Pan ředitel se trošku zlobil, protože děti nestihly jeho hodinu dějepisu...Příště ale určitě vše doženou!
Mgr. Simona Hnátová
22.11.2022
Ve středu 16. listopadu proběhla v 9. ročnících první z besed se zástupci středních škol. Tentokrát nás navštívila vedoucí učitelka praktického vyučování ze Střední školy logistické Dalovice paní Dana Dudáková. Dětem představila školu a vyučované obory, seznámila je s požadavky studia jednotlivých oborů a zájemcům rozdala letáčky s podrobnými informacemi. Zároveň děti i s jejich rodiči pozvala na Den otevřených dveří školy, který se koná již 26. listopadu 2022 od 9,00 do 14,00 hod.
Mgr. Simona Hnátová
22.11.2022
Vážení rodiče, ve školské radě skončila paní Holečková jako zástupkyně zákonných zástupců žáků. Důvodem bylo přijetí její dcery na gymnázium. V souladu se školským zákonem jsem tedy vypsal doplňující volby do školské rady a to na den 29.11.2022, kdy proběhnou i třídní schůzky. Prosím všechny zájemce o práci ve školské radě, aby se do pondělí 28.11. přihlásili emailem (sekretariat@3zsostrov.cz), aby mohli být zapsáni na hlasovací lístky.
Mgr. Rudolf Radoň
16.11.2022
Ve středu 16. listopadu se děti ze 3.B a z 2.B zúčastnily besedy s paní spisovatelkou Petrou Martiškovou. A protože se blíží Mikuláš, představila jim knihu O nezbedné čertici. Poutavé vyprávění, doprovázené krásnými ilustracemi Zdeňky Študlarové, děti natolik zaujalo, že ani nedutaly. Na závěr celého pořadu si děti prohlédly další knihy paní spisovatelky a dostaly krásné pracovní listy a omalovánky. Děkujeme Městské knihovně za krásné pořady pro děti.
Mgr. Jaroslava Roulová
15.11.2022
V úterý 15. listopadu jsme využili nabídky SPŠ Ostrov a navštívili jejich dílny a odborné učebny. Zde si žáci devátých ročníků mohli vyzkoušet činnosti spojené se studijními obory na této škole. Nejprve pracovali s roboty, které nejen sestavovali, ale také programovali. Mezi jednotlivými týmy z různých škol si nevedli vůbec špatně a v malém soutěžním zápolení se jedna ze skupin umístila na druhém místě! Další zastávkou byly strojírenské dílny, kde chlapci vzali do ruky pilníky, kladiva, vrtáky a jiné nářadí, s jehož pomocí si vyrobili drobný upomínkový předmět - tzv.vojenskou identifikační psí známku na krk. Cílem celého dne bylo obeznámení se s obory, na které si žáci devátých ročníků mohou během února podávat své přihlášky. Akce je pro nás již tradicí a na SPŠ Ostrov se již v minulosti podívala celá řada našich žáků. Jsme za tuto spolupráci velmi rádi.
Mgr. Simona Hnátová
11.11.2022
Svatý Martin 11. listopadu na bílém koni nedorazil, přesto se páteční výuka kolem tohoto tématu točila. Děti si vyprávěly o tradicích tohoto dne. Tento den je ovšem také Dnem válečných veteránů. Třeťáci ze 3.A a ze 3.B se zapojili do výroby vlčích máků, které jsou symbolem tohoto dne. Skupina našich ukrajinských spolužáků se vypravila s paní učitelkou Osičkovou do Svatého okrsku ke kapli sv. Floriána a zde vysázeli makové pole, vlčí mák za každé jméno v kapli uvedené.
Mgr. Jaroslava Roulová
31.10.2022
A překvapením pro děti se dnešním dnem stalo i barevně vyzdobené prostranství před školou, kde se objevily dva natavené herní i výukové prvky, které jsme dostaly darem od našeho zřizovatele - Městského úřadu.
Mgr. Jaroslava Roulová
31.10.2022
Pondělí 31. října. Námět říjnového projektového dne se nabízel v kalendáři. Od rána proudily do školy davy strašidel, příšerek, čarodějnic a upírů i děsivých monster. Krásně vymalovaní chodili i starší spolužáci. Na prvním stupni probíhalo dnes celé vyučování se strašidelnou tematikou. Mnohé maminky nás překvapily i ohromily halloweenskými dobrotami. Děti si poprázdninový den náramně užily a zítra už se zase vrhneme na výuku, protože se nám blíží čtvrtletí.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.10.2022
V měsíci říjnu měla školní družina také na pilno. Na školním hřišti proběhly v jednotlivých odděleních závody na koloběžkách. Jednalo se o jízdu zručnosti, rozhodně nestačilo jet pouze rychle. Bylo nutné projet správně celou trasu, kdo chyboval, musel se vracet a čas neúprosně narůstal. Naši malí i větší borci závodili s vervou jim vlastní. V kině jsme byli na snímku "ENCANTO", film se líbil. Dále proběhl orientační běh v přírodě zaměřený na znalosti o zdraví. Vzhledem k vysokému počtu dětí jsme se rozdělili na dvě skupiny. V úterý 18. října na trasu vyrazily děti z 1., 4. a 6. oddělení. Zpočátku svítilo sluníčko a úkoly se plnily jedna báseň. Když už jsme měli téměř hotovo, obloha se kovově zatáhla. Urychleně jsme soutěž dokončili a vyrazili na zpáteční cestu. Sotva se za námi zavřely dveře školní družiny, spustil se pořádný liják, to jsme si oddychli. Naši kamarádi z 2., 3. a 5. oddělení vyrazili na orientační běh dnes. Ani jim nebylo počasí zcela nakloněno. Přesto to nevzdali a závod zvládli, za což jim patří palec nahoru. Pobyt venku je hlavní náplní naší školní družiny. Prozkoumáváme svět naživo. Obrazovek, tabletů a telefonů mají všude až až.
Šárka Jarošová
21.10.2022
Blíží se nám konec října a s ním i podzimní školní volno v příštím týdnu. Po posledním víkendu, kdy opět posuneme ručičky na hodinách, si v pondělí užijeme další projektový den - Halloween. Děti mohou přijít v maskách a sami si vyzdobí svoji třídu. Vyučování bude přizpůsobeno dle úvahy jednotlivých vyučujících.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.10.2022
Ve středu 12. října se konal víceboj v Hroznětíně, kam se vydala naše osmičlenná skupina. Žáci jednotlivých škol se setkali při sportovně kulturní akci, na které byli rozděleni do jednotlivých skupin a na stanovištích plnili úkoly dle zadání. Vyzkoušeli si práci hasičů, poznávali paroží, zaběhli si štafetu, zaskákali v pytlích, složili puzzle obrazu, vyzkoušeli si žonglování, napsali příběh a dokonce si i zalyžovali. Toto klání nemělo vítěze ani poražené. Cílem akce bylo společné setkání jednotlivých škol v rámci ORP Ostrov. Akce se vydařila a děti si ji opravdu užily.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Listopad 2022>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 Evropský sociální fond v ČR