Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

23.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy pro všechny! Středa. Sotva jsme vstali, už pršelo. Ne jen poprchávalo, byl vážně "slejvák"! Kvůli dešti museli učitelé vymyslet plán B. Rozdělili nás do skupinek a podělili si nás. S panem učitelem Petráněm jsme vázali složité uzly, s paní učitelkou Osičkovou jsme si hráli na básníky a asi nejlepší byl pingpongový turnaj s paní učitelkou Kovářovou. Jakmile přestalo pršet, vydali jsme se na dlouhou procházku. První zastávkou byl "muklovský" tábor Rovnost, další tábor Eliáš a poslední zastávkou byl Skautský kříž. Na zpáteční cestě se děvčata musela bránit kopřivovému švihání od chlapců. Výlet zakončila sladká večeře a následovala rvačka o sprchy. Večer byl již v naší režii a o hudební doprovod se zpěvem se postaral pan učitel Petráň se svou kytarou. Dnešní výuka proběhla v rámci českého jazyka (básnění), dějepisu (vzpomínkové vyprávění pana učitele Petráně), tělocviku (ping-pong, vybíjená, turistika) a hudební výchovy. Dnes dáváme 9,5 bodu z 10! (- 0,5 bodu za déšť). Všechny zdraví Terka Šídlová a Kája Bělková
Mgr. Simona Hnátová
23.6.2021
Závěr školního roku patří vždy různým výletům, exkurzím, projektovým dnům i týdnům. A tak další a další třídy prvního stupně putují s Velrybou Varybou. Některé měly příliš horko, jiné zmokly. I přes proměnlivé počasí si užíváme, že můžeme objevovat a učit se i mimo školu. A tak exkurze míří i k policistům, či do hasičské základny. Tento týden hasiče navštívily i děti z první B a C.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy nejen pro rodiče! Pro dnešní den jsme vybrali TOP 4 zážitky: TOP 1 - Snidaně jako v hotelu - "raut jako vyšitej"! Nic nechybělo - ani dobrá nálada po noční bouřce, kterou jsme prospali. TOP 2 - Umíme číst mapu, dokážeme najít značky a orientovat se v terénu. Nikdo se neztratil, ale našli jsme krásné křemenáče. TOP 3 - Za téměř olympijský výkon jsme si dali nanuka u Žofiina taťky. TU nedostala nic, protože se nekvalifikovala na olympiádu, ale uplatnila se jako svačinářka, závozník, "hajzlbába" a instalatérka našeho výletu. TOP 4 - Vrcholem dne se stala suprová soutěž Člověče, nezlob se spojená s mapou Afriky formou turnaje. Paní učitelka Kovářová ohluchla málem zcela, pan učitel Petráň se osvedčil jako skvělý kouč, Lukáš Granec byl neporazitelný! Cathy stále prohrávala spolu s Františkem, ale všichni hráli jako o život. Celý přítomný pedagogický sbor z toho měl obrovskou radost. Dnes jsme načerpali vědomosti z Ov, Aj, Nj, Z, Tv, Vv i M. Za 6.A Jakub Rapant, Váňa Berková, Cathy Steinerová
Mgr. Simona Hnátová
21.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy pro rodiče : Nezačalo to dobře. Ne že bychom byli POZITIVNÍ, ale autobus měl zpoždění, další zpoždění pak měla paní správcová. Ale pak už to vše "odsejpalo" jedna báseň! A teď v bodech náš program:1. Teror paní třídní učitelky při nástupech.2. Vojenský nácvik MINUE s pochvalou.3. Jáchymovské peklo - dolů to šlo rychle, nahoru fakt peklo! Dorovnalo to ale dovádění ve fontánkách v Jáchymově.4. Výklad Roberta a Patrika o historii JACHYMOVSKÉHO PEKLA - posedy nebyly posedy, ale strážní věže! Schody nebyly obyčejné schody, ale trestanecké schody! Vynést po nich 20kg nákladu v roli jáchymovských vězňů - žádný med...5. Ke svačině buchta od babičky a zdravý chléb se sýrem a okurkou. Po večeři hledání světových stran - někteří jsou dezorientovaní ještě teď, přetahování lanem - někteří jsou dost silní - jako např.Lucka Heřmanová se svou partou.6. I na učení došlo:dějepis, světový zeměpis, tělesná i výtvarná výchova, zdravověda (sledování komářích vpichů na tělech účastníků zájezdu = bodyart),občanská výchova (mezilidské vztahy jako např."vražda kartáčkem").Celkem udělujeme 9 bodů z 10!(-1 bod dáváme za náročné vrcholové stoupání).Domů zdraví kolektiv 6.A.
Mgr. Simona Hnátová
18.6.2021
ZPRÁVY ZE ŠVP. Uteklo to jako voda a zítra už se nám děti vrací ze školy v přírodě. Včera zachránily bradavickou školu a zažily i vánoční ples. PÁNOVANÝ PŘÍJEZD JE ZÍTRA V SOBOTU 19.6. MEZI 11.30 AŽ 12,00 HODIN.
Mgr. Jaroslava Roulová
16.6.2021
ŠVP Jiřetín. Další zprávičky ze školandy. Dopoledne děti podnikají výpravy do okolí se svými paními učitelkami. Třeťáci, čtvrťáci a 5.C dnes okupovali les a stavěli lesní příbytky. Druháci zase objevili památný strom. A dle vyjádření dětí odpolední celopobytová hra též nemá chybu.
Mgr. Jaroslava Roulová
15.6.2021
Sice nám letošní rok zcela nepřál, ale prvňáčci čtou! Někdo výborně, někdo dobře a někdo má ještě mezerky. Ale paní královna se šaškem v pondělí a v úterý usoudila, že naši prvňáčci mohou být pasováni na čtenáře. Slavnost probíhala v Městské knihovně a děti si odnesly i dáreček v podobě knihy.
Mgr. Jaroslava Roulová
15.6.2021
Vážení rodiče budoucích prvňáčků, chtěla bych Vám poskytnout ještě několik informací ke školnímu stravování, které zajišťuje firma Scolarest. Do konce června si zajděte do školní jídelny na ZŠ Májová v době od 7.00 - 13.30 (zvonek na školní jídelnu je na rampě). Vyplníte zde přihlášku ke školnímu stravování. Paní vedoucí si Vaše dítě zadá do počítače. V srpnu 26., 27., 30. a 31. si přijdete v době od 7.00 - 11.00 hod., zakoupíte kartu (čip), nabijete penězi a opatříte závěsem na krk, který podepíšete. Takto připravenou kartu (čip) odevzdáte ve školní družině, nejlépe 1. září po slavnostním přivítání ve škole v 1. oddělení, nebo ho dáte dětem na krk první den, kdy půjdou do školní družiny. Telefon na paní Zavřelovou (vedoucí Scolarestu na ZŠ Májová) 731438540. Přeji hezké prázdniny a v září, doufám za normálního provozu ZŠ i ŠD, na viděnou.
Šárka Jarošová
14.6.2021
Škola v přírodě JIŘETÍN. Krásné počasí vybízelo během neděle i pondělí k prvním výpravám do okolí. A tak děti vyrazily na objevnou výpravu na Tolštejn. Další cesta vedla na Křížovou horu. Někdo je zase hrdý i na svoji chatku. Vše obrazem... Odpolední činnost se točí kolem čarodějů z Bradavic. Více z činnosti vychovatelů s dětmi sledujte na stránkách agentury PAC.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.6.2021
Všechny děti, jejichž rodiče (zákonní zástupci) si podali přihlášku do školní družiny na školní rok 2021/2022 byly přijaty.
Šárka Jarošová
13.6.2021
Ač se to zdálo ještě před pár týdny jako sen, v sobotu 12. června vyrazila polovina prvního stupně na školu v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou. Cesta proběhla v pořádku a v sobotu po 14-é hodině dorazili do střediska Netopýr.Aktuální informace z dění najdete na adrese https://svp.packa.eu/12%20-19%206%20-majova
Mgr. Jaroslava Roulová
8.6.2021
POZOR!!! Zápis do školní družiny na příští školní rok 2021/2022 končí v pátek 11. 6. Pokud máte zájem, aby Vaše dítě příští školní rok chodilo do školní družiny, je nutné ho přihlásit. Platí pro všechny ročníky, nejen pro budoucí první třídy. Všechny informace k zápisu najdete v odkazu INFORMACE, ve složce DRUŽINA.
Šárka Jarošová
8.6.2021
V úterý 8. června jsme konečně v hodinách volně dýchali bez roušek. A tak si děti mohly i náležitě vychutnat další doprovodné opatření z projektu Mléko do škol. Před týdnem ochutnávaly ovoce a zeleninu z dárkového balíčku a dnes to byl jogurt, Lipánek a sýr, které si mohly vychutnat, či odnést domů. A o prospěšnosti ovoce, zeleniny a dnes i mléčných výrobků se mluvilo téměř ve všech třídách.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.6.2021
Úterý 1. června probíhalo na prvním stupni ve znamení oslavy Mezinárodního dne dětí. Doháněli jsme všechny zameškané tělocviky a celé hřiště poseli stanovišti s různými sportovními soutěžemi. Děti předvedly dovednost s míčem při střelbě na koš, s míčkem na ping - pongovém stole, při chůzi po lavičkách i na chůdách, s florbalovou hokejkou, poskoky na stopách i na žebřících, v prolézačce i střelbou létacím talířem při diskgolfu. Náramně si to užily a za nasbíraná razítka získaly zaslouženou odměnu. Kromě sladkostí to byl i ochutnávkový balíček z našeho projektu Ovoce a zelenina do škol.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.6.2021
Dnes měly děti na celém světě svátek. Na to jsme nemohli zapomenout ani v naší školní družině, protože každý svátek je potřeba řádně oslavit. 1., 2. a 3. oddělení se vydaly hledat poklad. Cesta byla obtížná. Byla poseta čísly, na každém čísle byl kousek příběhu a bylo potřeba zvolit správnou cestu na další číslo, což nebylo jednoduché. Mnohdy jsme se pěkně zamotali. Nakonec ale všechna tři oddělení zdárně dospěla k číslu 23, pod kterým se skrýval poklad. Bylo ještě nutné vybrat správnou barvu kytičky, podle barvy oddělení a pak už jen rozbalit a spravedlivě se podělit o zaslouženou odměnu. Starší žáci měli zcela jiný úkol. Vydali se na cestu mezi Borecké rybníky a na jednotlivých stanovištích plnili následující úkoly: tančili ptačí tanec, zacvičili si "hlava, ramena, kolena, palce...", řešili slovní přesmyčky, luštili křížovku, hledali rozdíly na obrázcích, poznávali geometrické tvary, řešili optické klamy a četli příběh doplněný obrázky. Všichni si to moc užili a nikdo neodešel domů bez odměny.
Šárka Jarošová

<<D Červen 2021>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 Evropský sociální fond v ČR