Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

29.6.2022
Ve středu 29. června naposled navštívili školu naši deváťáci. A protože jde o významnou etapu jejich života, čekalo je slavnostní rozloučení v ostrovském klášterním areálu. Tradiční akce Poslední kroky je určena loučícím se žákům, učitelům a rodinným příslušníkům. A ti zaplnili celý kostel Zvěstování Panny Marie. Došlo na slzy dojetí i veselý smích. Tak přejeme našim absolventům šťastné vykročení do dalšího života.
Mgr. Jaroslava Roulová
29.6.2022
V pondělí 27.6. se na Putování s velrybou Varybou vydali všichni druháčci. A třídy 2.B a 2.C se ještě ve středu 29.6. vydaly na výlet do Svatošských skal. A zakončení školního roku se vydařilo. Děti se vyřádily na trampolíně a vyzkoušely svoji obratnost na lanové dráze. A ač je 29. červen mezinárodním dnem bláta, žádným blátem se děti, díky dobrému počasí, brodit nemusely. Teď už jen rozdat vysvědčení a hurá na prázdniny.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.6.2022
Za poznáním se v pátek 24. 6. vypravili i prvňáčci. Autobus je odvezl na farmu Kozodoj, kde se seznamovali se životem zvířátek a pojmenovávali i poznávali členy zvířecích rodin.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.6.2022
Na Putování s velrybou Varybou se v pátek 24.6. vypravily další třídy. Tentokrát její úkoly plnili žáci 3.B, 4.B a 5.C. A protože je to velryba, skropila je i několika kapkami deště.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.6.2022
Ve čtvrtek 23. 6. se první z páťáků vypravili na rozlučku na bowlingu. Byla to třída 5.A. Pospolu si všichni zasportovali a netradiční činnost si krásně užili. Stejné rozloučení nejen se školním rokem, ale především s prvním stupněm, čeká i na ostatní páťáky.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.6.2022
(pokračování) Všichni už se určitě těší na prázdniny. Kdo by se netěšil, že? Jenže po prázdninách už nepřijdeme spolu do třídy. Každý bude dělat něco, co ho baví a co si sám vybral. Teď už nám zbývá pár posledních společných dnů, které si musíme užít. A pokud se již nesejdeme, tak bych všem chtěla popřát, aby se jim na nové škole líbilo a hlavně, aby se všem dařilo. Těším se na všechny nové zážitky, ale na ty staré nikdy nezapomenu. (slohová práce Lucie Maškové, žákyně 9.B)
Mgr. Simona Hnátová
24.6.2022
UŽ JE TO TADY....(úvaha) Už je to tady. Konec školního roku se opět blíží. Ale tentokrát je to jiné než předešlé roky. V září se zde už totiž nesejdeme. Každý půjdeme svou vlastní cestou a kdo ví, jestli se ještě někdy setkáme. Všechny dobré i špatné zážitky zůstanou pouze vzpomínkami. Každým dnem se to víc a víc blíží. Za pár dní naposledy usedneme do našich lavic, naposledy zvedneme židli na místě, kde sedíme, a naposledy uslyšíme zvonek základní školy. V hlavě mám plno otázek. Bude se mi na střední škole líbit? Najdu si kamarády? Sejdu se ještě někdy s těmito lidmi? Ráda bych si na ně odpověděla, ale zatím to nedokážu. Těším se, ale zároveň mám strach. Přeci jenom tam budou úplně noví učitelé, spolužáci a úplně nové prostředí. Všem nám začne takový nový život. Přemýšlím nad tím moc? To nevím. Ale při představě, že je možnost, že se již neuvidíme, se mi hrnou slzy do očí. To jsem jediná, která nad tím přemýšlí? Zdá se mi, že ano. Přijde mi, že to ostatní tolik nevnímají....
Mgr. Simona Hnátová
24.6.2022
Je to neuvěřitelné, ale blíží se konec června a s ním i konec školního roku 2021/2022. Byl to rok náročný a přesto nebo právě proto utekl jako voda. Také školní družina nemohla zapomenout, že v červnu mají všechny děti svátek a oslavila ho s nimi na školním hřišti. Úvodní veselý tanec děti příjemně rozparádil a potom se už rozběhly k jednotlivým stanovištím, kde s chutí soutěžily a s ještě větší chutí sbíraly sladké odměny. Na filmová představení do domu kultury chodíme sice každý měsíc, červnové kino bylo ale přeci jen jiné. Film byl totiž promítán v 3D projekci. Každé dítě dostalo před vstupem do sálu speciální brýle, aby si mohlo užít prostorový zážitek. Někteří už 3D projekci zažili, pro někoho to bylo něco zcela nového. Všichni jsme si ale film "Croodsovi" užili. V druhé polovině června s dětmi prožíváme především velké těšení na prázdniny a většinu času trávíme venku. Všem děkuji za prožitý školní rok, přeji hezké prázdniny a v novém roce 2022/2023 na viděnou.
Šárka Jarošová
23.6.2022
Ve čtvrtek 23.6. se to ve dvou třídách v přízemí hemžilo různými plazy. To přijel na návštěvu do 2.B a 2.C pan Kocek z karlovarského ekocentra a přinesl s sebou spoustu živých zvířátek. Děti si tak mohly zblízka prohlédnout, pohladit a dokonce pochovat živou krajtu královskou, gekončíka nočního, želvu čtyřprstou, agamu vousatou a mohly prozkoumat svlečené kůže hadů, štírů a sklípkanů. Zážitek to byl pro všechny veliký a moc panu Kockovi děkujeme.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.6.2022
Ve čtvrtek 23. června, za velikého vedra, vyrazily třídy 3.C, 4.A a 4.B na koupaliště, které si užívaly po celé dopoledne.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.6.2022
Středa 22. června se po celé České republice ve znamení Olympijského běhu, v masovém měřítku a olympijských myšlenek. Již řadu let pořádáme Olympijský běh pro školy i u nás. A tak dnes vyběhli všichni žáci naší školy. První stupeň obsadil školní hřiště a během dopoledne se zde vystřídaly všechny ročníky. Druhý stupeň měl trať delší mezi Boreckými rybníky. Ale běh si užili všichni a proto také všichni šli domů s medailí, diplomem a malou dobrotou. Nejlepší si vysoutěžili i drobnost od firmy KOH-I-NOOR.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.6.2022
Na úterní odpoledne 21. června připravily maminky z 1.A pro děti a jejich rodiče zábavné odpoledne v areálu parku za nemocnicí. Pozvání přijaly i paní učitelka, paní vychovatelka i paní asistentka. Připraveno bylo velké luštění křížovky, malování na kamínky a společné opékání buřtů. Setkání probíhalo v duchu blížících se prázdnin. Tak všem přejeme krásné vysvědčení a po prázdninách na shledanou.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.6.2022
V úterý 21. června proběhla v Městské knihovně další sláva. Paní královna s panem králem tentokrát udělovali řády Zlaté knihy již zkušenějším čtenářům za jejich celoroční píli, zpracování čtenářských deníků a neustálé zlepšování ve čtení. Jejich veličenstva nezapomněla ani na ocenění královských paních učitelek.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.6.2022
Z prvňáčků se stali čtenáři. Dnes zažili velkou slávu v Městské knihovně, kde je král a královna pasovali na čtenáře. V dnešním teplém počasí došlo i na zmrzlinu.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.6.2022
V pondělí 20. června se na své Putování s velrybou Varybou vydali žáci 4.A a 5.A. Opět poznali další část Karlových Varů. Na své cestě plnili úkoly v pracovních listech.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Srpen 2022>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 Evropský sociální fond v ČR