Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

31.1.2023
Zápis do 1. tříd. Zápis do prvních tříd proběhne ve dnech 3. dubna 2023 od 14,00 do 17,00 hodin a 4. dubna 2023 od 15,00 do 17,00 hodin. I letos mají rodiče možnost si elektronicky objednat přesný čas zápisu a to od 6.3.2023 do 31.3.2023 na následující internetové adrese https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/3zsostrov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=16050. K zápisu se prosím dostavte s dítětem a přineste s sebou rodný list dítěte, kartičku zdravotní pojišťovny dítěte a váš občanský průkaz.
Mgr. Rudolf Radoň
30.3.2023
Čas letí jako voda, máme za sebou měsíc březen. I když zima ještě občas zazlobí, začalo jaro, energie přibývá. Také ve školní družině jsme byli pilní. Zahájili jsme velkým pexesem s dopravními značkami, protože s jarem děti více vyrazí ven na kola, koloběžky a je nutné se umět v dopravním provozu pohybovat. V odděleních jsme tvořili, bylo příjemné "převléknout" oddělení i koridor do jarního kabátku. Vyrazili jsme mezi Borecké rybníky na "Cestu vodní kapičky", tuto stezku připravilo MDDM ku příležitosti Mezinárodního dne vody. S dětmi jsme zodpovědně splnili všechny úkoly a ještě jsme v odděleních besedovali o důležitosti vody a hospodaření s ní. V kině jsme byli na krásné hrané pohádce "Zakletá jeskyně". Zahájili jsme návštěvy knihovny, zatím knihovnu navštívily děti z 1. a 2. oddělení. Vrcholnou akcí v březnu byl "Maškarní bál". Po pečlivé přípravě ve vlastních odděleních se všechny děti ze školní družiny se svými vychovatelkami sešly ve třídě 3.A, která je zároveň 6. oddělením školní družiny. Průvodního slova se ujal klaun (pí. vychovatelka Stáňa), následoval tanec, soutěže, promenáda masek po školní chodbě, při které odborná porota pečlivě vybírala nejkrásnější masky, úkol více než zapeklitý, neboť jeden kostým byl hezčí než druhý. Závěrem jsme si všichni zatleskali. Opravdu upřímně se těšíme na duben, věříme, že jaro už definitivně převezme vládu a my si budeme moci užívat vycházek do přírody.
Šárka Jarošová
30.3.2023
Ve čtvrtek 30. března se konalo okresní kolo soutěže v anglickém jazyce v Karlových Varech na ZŠ Truhlářské. I my jsme zde měli svá želízka v ohni. Za čtvrté třídy byl vybrán ze školního kola Kubík Hanák ze 4.A. Ve starší kategorii páťáků pak soutěžil Vítek Sláma z 5.A. Oba chlapci předvedli krásný výkon. Jakub Hanák obsadil čtvrté místo a Vítek Sláma vybojoval stříbrnou příčku. Za své 2. místo získal postup do krajského kola, které se uskuteční 20. dubna v Chebu.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.3.2023
Vážení rodiče, v následujících dnech bude probíhat průzkum zájmu o školní družinu v příštím školním roce. Pozor, nejedná se o přihlášku. Potřebujeme znát alespoň přibližný počet dětí, které budou v roce 2023-24 navštěvovat družinu. Je nutné naplánovat počet oddělení, personální a prostorové zajištění chodu školní družiny. Předem děkuji za spolupráci.
Šárka Jarošová
27.3.2023
V pátek 24.března se naši žáci ze 7.A zúčastnili opravdu zajímavé akce, která se konala na Mírovém náměstí, kde byl přistaven kamion s mobilní otevřenou dílnou. Akce podporovala technické vzdělávání, inovace, podnikání, řemesla a kreativitu. Celkově to chlapce moc zaujalo. Mohli na vlastní oči vidět např. 3D tiskárnu, scanner, frézy nebo elektronový mikroskop atd. Jsme rádi, že jsme dostali možnost pojízdnou laboratoř FabLab Experience navštívit. Na úplném konci si každý odnesl domů vygravírovanou klíčenku s nějakým motivem.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.3.2023
Pod tlačítkem projekty nyní můžete zhlédnout práci žáků 8.A a 6.B na projektu HAPPY MÁJOVÁ, který proběhl v rámci Evropského dne hudební výchovy.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.3.2023
Dne 23. 3. 2023 se uskutečnila exkurze do Národního muzea v Praze. Účastnili se jí všichni žáci 7. ročníků, tj. všechny tři třídy. Žáci měli možnost si prohlédnout nádherné historické prostory jedné z našich nejdůležitějších kulturních památek. Součástí exkurze bylo několik expozic, které žáky provedly například historií naší země, od prvopočátku osídlení našeho území Slovany až po život ve 20. století. Žáci mohli nahlédnout do tajů vývoje naší planety nebo spatřit unikátní sbírku minerálů a nerostů a mnoho dalšího. Žáci si exkurzi užili dosyta a jsou určitě plni dojmů.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.3.2023
V pátek 17. března se uskutečnil PŘEBOR ŠKOLY VE ŠPLHU. V 6. ročníku byl neúspěšnějším šplhačem Jakub Gebrle a v dívkách Gabriela Hess. V sedmých ročnících zvítězil Tomáš Havel a Marie Hynková. Nejrychlejšími osmáky byl David Dudek a Tereza Lajblová. V nejstarší kategorii zabodoval Tadeáš Urban a Tereza Šťastná. Soutěže se zúčastnilo 14 dívek a 16 chlapců z druhého stupně. Nejlepšího výkonu dosáhl Tadeáš Urban z 9.A s časem 2,74 s.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.3.2023
V pátek 17. března proběhl další ročník mezinárodní matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN. V nejmladší kategorii Cvrček obsadili první tři pozice matematici ze 3.B - Denis Branžovský, Jan Dejl a Tadeáš Chmel. Ve starší kategorii Klokánek bodovala tentokrát děvčata z 5.B - Anežka Gernátová, Eliška Doležalová a Julie Jureková. Na druhém stupni v kategorii Benjamin nejlépe uspěli Jakub Mourek ze 7.A, Barbora Čepeláková ze 6.B a Viktorie Šochmanová ze 7.B. A nejstarší kategorii Kadet vyhrál Matyáš Pöselt z 8.A, dále se umístila Viktorie Kapsová z 9.A a Julie Makovcová z 8.B.
Mgr. Jaroslava Roulová
17.3.2023
Při základních školách v Ostrově bylo v uplynulých letech vybudováno zázemí pro praktické dovednosti dětí. U nás to byly nové krásné dílny, které nyní navštěvují děti z ostrovských mateřských školek. Zde se učí pojmenovávat základní nářadí a též si drobnost i vyrobí. Kombinují své cesty i s návštěvou prvních a druhých tříd, protože se jedná o předškoláky. A naši druháčci v pátek 17. března zahájili návštěvy v rámci těchto projektů do krásné kuchyňky a keramické dílny na ZŠ J. V. Myslbeka. A též nezůstalo jen u prohlídky, ale malí kuchaříci si upekli sušenky a druzí zase vyráběli keramickou drobnost z hlíny.
Mgr. Jaroslava Roulová
15.3.2023
Středa 15. března byla velikým svátkem hudby pro celou Evropu. I naše škola se rozezněla v rámci projektu Evropský den hudební výchovy. Žáci již pár týdnů trénovali společnou píseň v hodinách hudební výchovy i angličtiny a zdobili chodby hudebními obrázky. Dnes, hned po ránu píseň předvedli i s tancem na chodbách školy. A druhou hodinu se škola otřásala úžasným koncertem bubeníků z ostrovské Základní umělecké školy. Soubor Drumband byl naším hostem a publikum jásalo. V tělocvičnách se od rána cvičilo v rytmu hudby. Ráno to byla zumba, v podání dívek z 8.A a poté již žáci z 5.B rozcvičili děti z celého prvního stupně. O přestávkách probíhaly malé koncerty našich hudebně nadaných žáků. Vrcholem akce bylo mezinárodní setkání v jedenáct hodin. Školám z celé Evropy, zapojených do projektu, se dostalo velikého poděkování za společné úsilí. Promítli nám obrázky věnované hudbě, které všichni zasílali pořadatelům i sestřih videí z nácviku písně. Všichni předvedli vlajku své země a na závěr zazněla i společná píseň Music In Me. Den to byl nádherný a s písní na rtech šli mnozí i domů.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.3.2023
Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, kterou je možné si aktuálně pořídit na e-shopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/3zsostrov/. Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 28.3.2023. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce. Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!
Mgr. Jaroslava Roulová
2.3.2023
Lyžák 2023 - Boží Dar. 25 žáků převážně ze sedmých ročníků, doplněných vyškolenými lyžařskými nadšenci z osmiček a devítky a třemi dospěláky se v termínu od 27. 2. - 3. 3. 2023 rozjeli do našich hor, které se ukázaly v té nejkrásnější podobě. Přes víkend nám nadělily chybějící sněhovou pokrývku a na většinu dní azurové nebe. Prostě pravý dar z nebes. Rozježdění v pondělí na sjezdovce Hranice naše sportovce potěšilo, a ještě více instruktory se zjištěním, že mají na starosti zdatné a velice učenlivé borce. Ve středu se část lyžařů rozjela skibusem na Neklid, jediným nedostatkem byla třísethlavová fronta na spodní stanici na Klínovec. Ostatní se neúnavně cvičili v technice lyžování za Prahou. Třešničkou na dortu odpoledního odpočinkového programu byla návštěva místní stanice horské služby. Nadchl nás vozový park, zopakovali jsme si postup při resuscitaci a projeli se na opravdovém skútru. Nesmíme zapomenout na naše zázemí v penzionu Daniela. Útulné pokojíčky, výborná strava a vstřícný flexibilní personál plnící všechna vyřčená přání naší skupiny dokreslují naši týdenní spokojenost. A co večery? Jak jinak než organizované se sdílenými zážitky. Zeptejte se nás po příjezdu… Lyžníci z Májové
Mgr. Jaroslava Roulová
1.3.2023
Cílem projektu LYŽUJ LESY je přilákat děti na atraktivní závody. Ty se uskutečnily i v našem Karlovarském kraji 1. března 2023 na Jahodové louce. Závodu se zúčastnilo naše devítičlenné družstvo: Kryštof Michlík, Vojtěch Koutný, Anna Hynková, Isabell Dibelková, Julie Jureková, Tereza Kučerová, Daniela Walterová, Kateřina Ševčíková a Viktor Michlík. Bojovali ze všech sil a přivezli nám 5 krásných medailí. My jim děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
28.2.2023
Od 1. března do 7. března můžete hlasovat pro motiv oblečení se školním logem. Logo, které vyberete bude poté dostupné na eshopu na mikinách, na tričku, na sáčku, na láhvi a podobně. To si budete moci podle vašeho zájmu zakoupit. Neváhejte a rozhodněte. https://schoolsunited.cz/hlasovani/74b4cec3
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Březen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 Evropský sociální fond v ČR