MENU ☰
11.10.2019
Na první polovinu října jsme si ve školní družině naplánovali závody na koloběžkách. Děti v průběhu září na vycházkách pilně trénovaly, aby své "stroje" bezvadně ovládaly. Úsilí se vyplatilo. Na start jízdy zručnosti se postavili zdatní závodníci. Jízda byla na čas a každý závodník měl dva starty. Lepší čas se počítal. Jak vše dopadlo se děti dozvěděly ve svých odděleních, kde nejlepší závodníci obdrželi diplomy a drobné odměny. Malá sladká odměna čekala na každého, protože není důležité vyhrát, ale závod si užít a sportovat.
Šárka Jarošová
8.10.2019
Festival Oty Hofmana je v plném proudu. Všechny třídy se střídají na filmových představeních. Účastníme se i mnoha doprovodných akcí jako jsou semináře, výtvarné dílny nebo třeba i roztančený sál. Jan Onder dnes rozpohyboval prvňáčky i druháky v tanečním sále. Poté se druháci stali i objektem dětských festivalových médií.
Mgr. Jaroslava Roulová
3.10.2019
Začátek října je již tradičně spjat s Festivalem Oty Hofmana. A je také již tradicí, že v neděli večer je festival zahájen lampionovým průvodem a ohňostrojem. Milí rodiče, srdečně vás zveme spolu s vašimi dětmi na tuto akci. Sraz bude v půl osmé večer před školou, odkud se průvod vydá směrem k Hlavní ulici, kde se napojí na již procházející průvod z ostatních škol. Společně dojdeme na Mírové náměstí, kde proběhne ohňostroj. Za své ratolesti odpovídají rodiče.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.10.2019
Další velká akce čekala na žáky naší školy v úterý 1. října. Do Ostrova přijela společnost ZAYFERUS z moravské Lednice, která se zabývá chovem, ochranou a výcvikem dravých ptáků a sov. Ve dvou představeních na atletickém hřišti se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí ze života těchto ptáků. Mohli si je zblízka prohlédnou a sledovat je i v letu a při ukázkách lovu. Na hřišti se sešly všechny ostrovské školy. Poděkování patří našemu Spolku rodičů, který uhradil našim žákům polovinu vstupného. Tak mohli tento program zhlédnout opravdu všichni.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.9.2019
Čtvrtek 26. září probíhal na naší škole ve znamení evropských jazyků. A nejen evropských - přidali jsme vietnamštinu, vzhledem k našim vietnamským žákům. Nad vstupem do školy vlály vlaječky evropských států a celá škola se proměnila v barevný, několikajazyčný slovník. Také žáci vyjádřili svým oblečením sympatii k některému z jazyků. O přestávkách pak zněla hudební hitparáda. Každou přestávku v jiném jazyce. Děti si dnes jistě uvědomily rozmanitost jazyků a zase naopak hledaly i podobnosti výrazů.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Říjen 2019>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR