Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
23.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy pro všechny! Středa. Sotva jsme vstali, už pršelo. Ne jen poprchávalo, byl vážně "slejvák"! Kvůli dešti museli učitelé vymyslet plán B. Rozdělili nás do skupinek a podělili si nás. S panem učitelem Petráněm jsme vázali složité uzly, s paní učitelkou Osičkovou jsme si hráli na básníky a asi nejlepší byl pingpongový turnaj s paní učitelkou Kovářovou. Jakmile přestalo pršet, vydali jsme se na dlouhou procházku. První zastávkou byl "muklovský" tábor Rovnost, další tábor Eliáš a poslední zastávkou byl Skautský kříž. Na zpáteční cestě se děvčata musela bránit kopřivovému švihání od chlapců. Výlet zakončila sladká večeře a následovala rvačka o sprchy. Večer byl již v naší režii a o hudební doprovod se zpěvem se postaral pan učitel Petráň se svou kytarou. Dnešní výuka proběhla v rámci českého jazyka (básnění), dějepisu (vzpomínkové vyprávění pana učitele Petráně), tělocviku (ping-pong, vybíjená, turistika) a hudební výchovy. Dnes dáváme 9,5 bodu z 10! (- 0,5 bodu za déšť). Všechny zdraví Terka Šídlová a Kája Bělková
Mgr. Simona Hnátová
23.6.2021
Závěr školního roku patří vždy různým výletům, exkurzím, projektovým dnům i týdnům. A tak další a další třídy prvního stupně putují s Velrybou Varybou. Některé měly příliš horko, jiné zmokly. I přes proměnlivé počasí si užíváme, že můžeme objevovat a učit se i mimo školu. A tak exkurze míří i k policistům, či do hasičské základny. Tento týden hasiče navštívily i děti z první B a C.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy nejen pro rodiče! Pro dnešní den jsme vybrali TOP 4 zážitky: TOP 1 - Snidaně jako v hotelu - "raut jako vyšitej"! Nic nechybělo - ani dobrá nálada po noční bouřce, kterou jsme prospali. TOP 2 - Umíme číst mapu, dokážeme najít značky a orientovat se v terénu. Nikdo se neztratil, ale našli jsme krásné křemenáče. TOP 3 - Za téměř olympijský výkon jsme si dali nanuka u Žofiina taťky. TU nedostala nic, protože se nekvalifikovala na olympiádu, ale uplatnila se jako svačinářka, závozník, "hajzlbába" a instalatérka našeho výletu. TOP 4 - Vrcholem dne se stala suprová soutěž Člověče, nezlob se spojená s mapou Afriky formou turnaje. Paní učitelka Kovářová ohluchla málem zcela, pan učitel Petráň se osvedčil jako skvělý kouč, Lukáš Granec byl neporazitelný! Cathy stále prohrávala spolu s Františkem, ale všichni hráli jako o život. Celý přítomný pedagogický sbor z toho měl obrovskou radost. Dnes jsme načerpali vědomosti z Ov, Aj, Nj, Z, Tv, Vv i M. Za 6.A Jakub Rapant, Váňa Berková, Cathy Steinerová
Mgr. Simona Hnátová
21.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy pro rodiče : Nezačalo to dobře. Ne že bychom byli POZITIVNÍ, ale autobus měl zpoždění, další zpoždění pak měla paní správcová. Ale pak už to vše "odsejpalo" jedna báseň! A teď v bodech náš program:1. Teror paní třídní učitelky při nástupech.2. Vojenský nácvik MINUE s pochvalou.3. Jáchymovské peklo - dolů to šlo rychle, nahoru fakt peklo! Dorovnalo to ale dovádění ve fontánkách v Jáchymově.4. Výklad Roberta a Patrika o historii JACHYMOVSKÉHO PEKLA - posedy nebyly posedy, ale strážní věže! Schody nebyly obyčejné schody, ale trestanecké schody! Vynést po nich 20kg nákladu v roli jáchymovských vězňů - žádný med...5. Ke svačině buchta od babičky a zdravý chléb se sýrem a okurkou. Po večeři hledání světových stran - někteří jsou dezorientovaní ještě teď, přetahování lanem - někteří jsou dost silní - jako např.Lucka Heřmanová se svou partou.6. I na učení došlo:dějepis, světový zeměpis, tělesná i výtvarná výchova, zdravověda (sledování komářích vpichů na tělech účastníků zájezdu = bodyart),občanská výchova (mezilidské vztahy jako např."vražda kartáčkem").Celkem udělujeme 9 bodů z 10!(-1 bod dáváme za náročné vrcholové stoupání).Domů zdraví kolektiv 6.A.
Mgr. Simona Hnátová
18.6.2021
ZPRÁVY ZE ŠVP. Uteklo to jako voda a zítra už se nám děti vrací ze školy v přírodě. Včera zachránily bradavickou školu a zažily i vánoční ples. PÁNOVANÝ PŘÍJEZD JE ZÍTRA V SOBOTU 19.6. MEZI 11.30 AŽ 12,00 HODIN.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Listopad 2019>>
PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR