MENU ☰
14.10.2019
Na pondělí 14. října jsme si ve školní družině naplánovali orientační běh v přírodě. Byla to dobrá volba, protože po velmi plačtivém začátku října se dostavilo babí léto. Téma dnešního běhu byla příroda. Dnes závodily děti z 1., 4., 5. a 7. oddělení. Závodníci byli rozděleni do 10 smíšených družstev, kapitánem byl vždy starší kamarád. Moc se mi líbilo, jak starší děti spolupracovaly s mladšími. Trpělivě jim četly otázky, zajímal je jejich názor na správné řešení. Výsledky se děti dozví v jednotlivých odděleních, kde na ně také budou čekat diplomy a drobné odměny. Nezbývá, než držet palce našim kamarádům z 2., 3. a 6. oddělení,kteří budou závodit za týden, aby jim počasí přálo jako nám.
Šárka Jarošová
11.10.2019
Na první polovinu října jsme si ve školní družině naplánovali závody na koloběžkách. Děti v průběhu září na vycházkách pilně trénovaly, aby své "stroje" bezvadně ovládaly. Úsilí se vyplatilo. Na start jízdy zručnosti se postavili zdatní závodníci. Jízda byla na čas a každý závodník měl dva starty. Lepší čas se počítal. Jak vše dopadlo se děti dozvěděly ve svých odděleních, kde nejlepší závodníci obdrželi diplomy a drobné odměny. Malá sladká odměna čekala na každého, protože není důležité vyhrát, ale závod si užít a sportovat.
Šárka Jarošová
8.10.2019
Festival Oty Hofmana je v plném proudu. Všechny třídy se střídají na filmových představeních. Účastníme se i mnoha doprovodných akcí jako jsou semináře, výtvarné dílny nebo třeba i roztančený sál. Jan Onder dnes rozpohyboval prvňáčky i druháky v tanečním sále. Poté se druháci stali i objektem dětských festivalových médií.
Mgr. Jaroslava Roulová
3.10.2019
Začátek října je již tradičně spjat s Festivalem Oty Hofmana. A je také již tradicí, že v neděli večer je festival zahájen lampionovým průvodem a ohňostrojem. Milí rodiče, srdečně vás zveme spolu s vašimi dětmi na tuto akci. Sraz bude v půl osmé večer před školou, odkud se průvod vydá směrem k Hlavní ulici, kde se napojí na již procházející průvod z ostatních škol. Společně dojdeme na Mírové náměstí, kde proběhne ohňostroj. Za své ratolesti odpovídají rodiče.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.10.2019
Další velká akce čekala na žáky naší školy v úterý 1. října. Do Ostrova přijela společnost ZAYFERUS z moravské Lednice, která se zabývá chovem, ochranou a výcvikem dravých ptáků a sov. Ve dvou představeních na atletickém hřišti se žáci dozvěděli spoustu zajímavostí ze života těchto ptáků. Mohli si je zblízka prohlédnou a sledovat je i v letu a při ukázkách lovu. Na hřišti se sešly všechny ostrovské školy. Poděkování patří našemu Spolku rodičů, který uhradil našim žákům polovinu vstupného. Tak mohli tento program zhlédnout opravdu všichni.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Září 2019>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 

náhodná fotografie:
náhodná fotografie

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR