Základní škola Ostrov, Májová 997
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY
MENU ☰
budova školy
28.2.2024
Jaký byl únor ve školní družině? Velmi rychlý, protože se jedná o nejkratší měsíc v roce a ještě nám ho zkrátily pololetní a jarní prázdniny. Navíc nám práci zkomplikovaly další stavební úpravy. Během jarních prázdnin byly do jednotlivých oddělení nainstalovány akustické podhledy, což nám třídy hezky zútulnilo a navíc zmírnilo hluk, který neodmyslitelně ke školní družině patří. Kde jinde než v družině mohou děti "upustit" páru. Ke stavebním úpravám samozřejmě patřilo i opětovné vystěhovávání a nastěhovávání nábytku i jeho obsahu. Za poslední rok už v tom začínáme mít praxi, ale také se dostavuje únava. Výsledek ale za to stojí. Co se týká akcí, dokončili jsme návštěvy knihovny, kde si děti zasoutěžily, početly, pobyly. Čtenáři si vypůjčili další knihy, aby mohli objevovat úžasný svět příběhů a fantazie. V kině jsme byli na snímku " Esa z pralesa 2: světové dobrodružství ". Pokud to počasí alespoň trochu umožnilo, chodili jsme ven, hráli si, pozorovali přírodu, která spíš než zimu připomínala jaro.
Šárka Jarošová
27.2.2024
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD Zápis se koná 2. dubna 2024 od 14.00 do 17.00 hodin a ve středu 3.dubna od 15.00 do 17.00 hodin. Na zápis je možno si od 1. března rezervovat vám vyhovující čas na tomto odkazu https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/3zsostrov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=16050. K zápisu přineste rodný list dítěte, kartičku ZP a občanský průkaz zákonného zástupce. Těšíme se na budoucí prvňáčky a jejich rodiče.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.2.2024
Správné masopustní veselí si užili žáci prvního stupně v úterý 20. února. Ale svoji koblihu si museli zasloužit. V prostoru šaten paní učitelky připravily masopustní úkoly, náročné podle věku. Soutěžní skupinky zde prokázaly mnoho znalostí a na koblize si pochutnali všichni. Poděkování patří i žákům z 8.B, kteří svým mladším kamarádům v případě potřeby pomáhali.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.1.2024
V novém roce jsme nastoupili plni elánu do práce. Čas běží jako voda, už máme konec ledna a já se opět hlásím s minizprávičkou o některých činnostech, které proběhly ve školní družině. Při vycházkách mezi Boreckými rybníky jsme si nanečisto prošli " Zvířecího stopaře " - akci připravenou pracovníky EKOCENTRA, všechny zvířecí hádanky jsme společně vyluštili. V odděleních jsme procvičili znalosti o stromech a keřích při velkém pexesu, využili jsme poznatků získaných při vycházkách po okolí našeho krásného města. Na začátku ledna jsme si vzhledem k nedostatku opravdového sněhu " ukouleli " sněhuláky alespoň při pracovní činnosti. Říkali jsme si, že se nám třeba podaří sníh přivolat. Světe div se, podařilo, na krátký čas se nám předvedla krásná zima. Neváhali jsme ani okamžik, vyndali boby a hurá na kopec. Dokonce jsme stihli uspořádat závody na bobech. V tělocvičně proběhl " Zimní turnaj ve vybíjené ". Na závěr ledna se 1. a 2. oddělení vypravilo do knihovny na tradiční návštěvu, při které si děti zasoutěžily a pobyly, početly v krásném prostředí a za milé asistence paní knihovnice.
Šárka Jarošová
29.1.2024
Konec ledna, zima všude kolem nás a také na výtvarné dílně v Letohrádku. Zimní akvarel si vyzkoušeli žáci ze 4.C. Výtvarná dílna byla zaměřena na výtvarné dílo Josefa Lady. Jak jejich akvarely dopadly si můžete prohlédnout na fotografiích.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Duben 2024>>
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR