Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
27.11.2023
Vážení rodiče a žáci. Opět jsme zde s nabídkou ISIC karty. Žádost najdete na těchto stránkách v sekci KE STAŽENÍ. Karta slouží jako doklad o věku pro dopravce, její platnost je až pět let (omezena docházkou), výhodné pořízení - pouze za 350 Kč, v ceně digitální verze ALIVE APP. Platná je ve 130 zemích světa s 125 000 slevami. V ČR slevy na více než 2000 místech - při nákupech v internetových obchodech, snížené vstupné do kulturních institucí, na permanentky v lyžařských areálech, speciální tarif u Vodafone, v kinech, na koupalištích apod. Agendu ISIC na naší škole řeší Mgr. Markvartová.Vyplněnou žádost, spolu s 350 Kč odevzdejte nejpozději do pátku 8. 12. právě paní učitelce Markvartové do 3.A (přízemí, naproti výtahu). Součástí je průkazkové foto. Doporučujeme použít digitální foto (mobilem před bílou zdí). Toto foto nebo sken průkazkového fota zasílejte na adresu markvartova.hana@3zsostrov.cz. Více informací na www.isic.cz
Mgr. Jaroslava Roulová
30.11.2023
I druhý stupeň se vrhl na sportování v rámci Asociace sportovních klubů. Na soutěž v plavání vyrazilo družstvo starších dívek ve složení: Veronika Ševčíková, Kateřina Ševčíková, Kapounová Jana, Kapounová Zuzana, Kasenčáková Anna a Lucie Lišková. Děvčata obsadila krásné třetí místo a postup do krajského kola jim unikl o pouhé tři vteřiny.
Mgr. Jaroslava Roulová
29.11.2023
Začátek listopadu byl ve školní družině ve jménu stěhování. Ač to vypadalo dosti depresivně ( ostatně jako každé stěhování ), přesto se nám za vydatné pomoci téměř všech mužů, kteří působí na naší škole podařilo, že v pondělí 13. listopadu se do areálu školní družiny vrátila tři oddělení. Jen jsme se ocitly " doma " celé šťastné jak my vychovatelky, tak děti, úsměv nás brzy přešel, neboť přechod na dva terminály se na první dobrou nezdařil, technika zklamala a my se opět " vařily " ve vlastní šťávě. Začátky jsou prostě těžké. Nyní si už alespoň polovina školní družiny užívá vlastních prostor. Během listopadu jsme pro děti uspořádaly " opičí dráhu " v tělocvičně na čas. Děti si závody užívaly, projevila se zde přirozená radost z pohybu a zdravá soutěživost. Nejzdatnější " borci " dostali ve svých odděleních diplomy a drobné odměny. Tělo jsme tedy protáhli, aby ale ani mozkové závity nezahálely, další listopadovou akcí byl " Videotest ". Postřeh, pozornost, znalosti o filmech a pohádkách se zde opravdu hodily. Na závěr listopadu se 1. a 2. oddělení vypravilo na návštěvu Městského úřadu v Ostrově, kde jsme nasáli trochu z historie našeho krásného města. O tuto návštěvu nepřijdou ani naši kamarádi z ostatních oddělení, mají ji naplánovanou na prosinec. Závěrem bych Vás chtěla pozvat na vánoční jarmark. Do prostor školní družiny se sice zatím podívat nemůžete, celý jarmark se bude odehrávat v hlavní budově, ale svoje " místečko " zde bude mít i školní družina. Budeme v prvním patře. Těšíme se na Vás.
Šárka Jarošová
28.11.2023
Sněhová nadílka nás upozornila, že se zima už opravdu blíží. A tak dovolte, abych Vám připomněla naši zimní slavnost. V pátek 1. prosince se rozsvítí strom na našem hřišti. Pokud si to nechcete nechat ujít, přijďte před půl pátou. O zahájení se postarají naši zpěváčci a pak už se rozzáří stromeček. Následuje JARMARK v budově školy s výrobky našich žáků. O občerstvení se postará Spolek rodičů. Těšíme se na Vás.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.11.2023
V pondělí 27. listopadu se bylo v naší škole opravdu na co dívat. O nevšední podívanou se postarali žáci ze školního Májamentu, kteří vyhlásili tento den jako den bez aktovek. A tak si dnes všichni nesli své učení v košíčku, v kufru, v nákupním košíku i kočárku, v různých kontejnerech, i basa od piva dnes byla naplněna sešity a učebnicemi. A tak se na tvářích všech přítomných objevoval po celý den úsměv. A to byl hlavní cíl.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Březen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR