Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
30.9.2022
Je zde poslední zářijový den a s ním i první projektový den letošního školního roku. A ten opravdu CHUTNAL! 30. září jsme si užili Den jazyků a tentokrát i jazýčků - těch mlsných. A podívali jsme se do celého světa. Žáci si mohli prohlédnou i ochutnat Anglii, Německo, Francii, Itálii, Rakousko, Řecko, Finsko, Ukrajinu, Vietnam, Mexiko i domácí Českou republiku. Žáci si krásně nazdobili třídy i slavnostní tabule s množstvím jídla. Mnozí se do cizinců i převtělili, či alespoň oblečení ve správných barvách použili. Cestu kolem světa zvládli za pár minut, navzájem se pohostili a nešetřili chválou. Dobrý pocit z dětí i celé akce zažívali i učitelé.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.9.2022
Máme tu konec září. Školní rok se opět rozběhl na plné obrátky. Děti se "zabydlely" ve svých nových odděleních. Také prvňáčci si postupně zvykají na nový režim ve škole i školní družině. Během září proběhly v jednotlivých odděleních závody v běhu na 50 m, navštívili jsme filmové představení "Červený střevíček a sedm statečných". Dále jsme uspořádali soutěž v malování na chodníku, tématem byl FOH Oty Hofmana. Děti z 3. a 4. oddělení navštívily během festivalu workshop ve stanu na náměstí, vyrobily si zde autíčko se kterým se vypravily do světa dětského filmu. Přestože počasí nám zrovna moc nepřálo, začali jsme s dětmi na vycházkách prozkoumávat okolí Ostrova, protože je důležité, aby své město a jeho okolí znaly. Navíc pobyt v přírodě je pro ně blahodárný po všech stránkách, posilují pozitivní vztah k přírodě, učí se vidět světa krásu, utužují zdraví a v neposlední řadě si ověřují znalosti získané ve škole v praxi.
Šárka Jarošová
28.9.2022
Ve sváteční středeční den se na Mírovém náměstí, krom bohatého programu, v podvečer vyhodnocovaly i soutěže škol. V soutěži prvního stupně, v malování rodiny, byla oceněna naše Lucka Baláková, letos již ze 6.A. Soutěž druhého stupně byla náročnější. Žáci natáčeli video o generační spolupráci v oblasti technologií. Zde byly vyhodnoceny hned tři třídy a mezi nimi i naše 9.A. Úspěšní soutěžící vyhráli zájezd do Dinosauria Museum Prague pro celou třídu.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.9.2022
Festival Oty Hofmana je v plném proudu. Žáci chodí na filmová představení, besedy s herci a ostatními tvůrci, na tvořivé dílny i doprovodné programy. Sledují, hlasují a vybírají tu nehezčí pohádku či příběh. Také učitelé se vzdělávají na odborných seminářích. A festival ještě nekončí. Do pátku je v programu připravena ještě spousta akcí.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.9.2022
KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? Úterní popolední propršený čas strávili žáci 9. ročníků na Střední průmyslové škole Ostrov, kde se jako každoročně konala přehlídka středních škol z regionu. Zde si každý mohl najít tu svou vysněnou školu, načerpat o ní všechny informace, které potřeboval, aby měl v únoru dostatek podkladů k rozhodování o tom, na jaké střední škole bude dál doplňovat své vzdělání. Byla to jedna z mnoha akcí, které na letošní deváté ročníky v rámci rozhodování o budoucím studiu ještě čekají. Mezi další budou patřit také návštěvy zástupců SŠ přímo ve škole v hodinách volby povolání a v neposlední řadě také dny otevřených dveří, o kterých budou vždy včas informováni.
Mgr. Simona Hnátová
<<D Říjen 2022>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR