Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
27.9.2023
Od 2. října zahajujeme výuku na 1. i 2. stupni dle platného rozvrhu. Také firma Primirest začíná svůj provoz. Jen cesta do jídelny bude trochu dobrodružná - kolem tělocvičen. Ale šipky naše žáky bezpečně dovedou do cíle.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.9.2023
Přes všechny překážky, které na nás v září ve školní družině čekaly, jsme u jeho konce. Těšíme se na říjen, kdy se nám otevře naše školní jídelna a my už nebudeme muset s dětmi na oběd přes celé město. Během září, kromě dlouhých vycházek na oběd i po okolí města, jsme byli v kině na snímku "Moje krásná příšerka". Dále jsme s dětmi hráli různé seznamovací hry, nastavili si pravidla v jednotlivých odděleních. V říjnu nás čeká přechod na čipový systém na vyzvedávání dětí BELLhop. Končí tím každodenní zapisování odchodů ze školní družiny do notýsků. Pozor, nadále je nutné psát tř. učitelkám mimořádný odchod po vyučování, kdy zapsané dítě do družiny nejde, odchází samostatně hlavním vchodem a v družině je vedeno jako chybějící, viz "Vnitřní řád školní družiny". Už se těšíme, až si vše sedne a my budeme moci více sil zaměřit na běžné aktivity školní družiny.
Šárka Jarošová
26.9.2023
A protože úterý 26. září ještě neskončilo, navázali jsme první akcí našich oslav 65. výročí školy. Akce Den s rodiči se též nesla v duchu Her bez hranic. Devět stanovišť na hřišti představovalo opět evropské státy. Ve Francii se stavěla Eifelovka, v Chorvatsku byly hlavní pomůckou ploutve, v Alpách se lyžovalo, ve Švýcarsku Vilém Tell střílel, ve Španělsku se trefovali míčky tanečníci Flamenga, v Německu se děti i dospělí bavili kloboukovým tancem, v Anglii se házely palačinky, ze Skotska k nám dorazil curling, no a Česká republika byla o znalostech. Děti sbíraly žetonky a sedm jich mohly vyměnit za buřtíka. Jelikož nám počasí přálo, návštěva nás opravdu překvapila. Byla ohromná. A tak rychlospojka musela doplnit i zásoby buřtů.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.9.2023
Již tradičně v posledních letech se Den evropských jazyků stává neobyčejnou událostí. Když si vzpomeneme na loňské mlsné jazýčky, ještě se mnohý z nás olízne. Letos byl Den jazyků ve znamení evropských tanců. Evropských států se opět objevila spousta napříč prvním i druhým stupněm. Druhý stupeň měl den ještě zpestřený vlastní volbou. A tak si každý mohl zvolit nejen zemi, ale i tanec, který ho oslovil. Dopoledne žáci na prvním stupni trénovali tance, vyráběli vlajky a prezentace států. Žáci druhého stupně trénovali ve smíšených skupinách svůj tanec. V jedenáct hodin se sešli všichni žáci na hřišti a předvedli společný tanec Jeruzaléma, který byl takovou průsečkou celé školy. V jednu hodinu už začalo na hřišti hlavní představení. Jednotlivé státy a skupiny předvedly tanec, který za dopoledne natrénovaly. A byla to úžasná podívaná.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.9.2023
Včera 25. září nás reprezentoval výběr druhého stupně na atletickém čtyřboji. Závody se odehrály na atletickém stadionu v Ostrově a k vidění byly krásné výkony. Konkurence byla opravdu veliká a tak naše družstvo dívek obsadilo osmé místo a starší chlapci byli šestí. Za zmínku ovšem stojí individuální výkony Filipa Brabence z 9.A., který byl celkově druhý a osmé místo Adély Lichovníkové.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Červen 2022>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR