Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
7.1.2022
O chování zimujících ptáků toho zatím víme velmi málo. A tak přišla výzva: kdykoliv v průběhu 7.–9. ledna 2022 sčítáme ptáky po dobu jedné hodiny. Cílem akce je časem získat přehled, kteří ptáci ubývají a kteří přibývají a dozvědět se jaké prostředí ptáci nejraději využívají. Naši malí badatelé z 2.B se na akci pečlivě připravovali. Celý prosinec pronikali do tajů ptačí říše. Podnikali výpravy do přírody, ptáky pozorovali, poslouchali a učili se je poznávat. Za pomoci pana školníka - vzorně sledovali výrobu - si vyrobili ptačí krmítko. To řádně naplnili, zavěsili před školou a pak již sledovali ptačí návštěvníky. S pozorováním jim pomohly i děti ze 3.C. Výsledky pozorování zaslaly třídy České společnosti ornitologické. Můžete se také zapojit, čas je do neděle.
Mgr. Jaroslava Roulová
2.1.2022
Vážení rodiče. Zde vám přikládáme leták se shrnutými informacemi k testování v novém kalendářním roce.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.12.2021
Jaký byl adventní čas ve školní družině? Krásný, plný zážitků. V nejednom oddělení se objevil adventní kalendář, který jsme s dětmi poctivě "ukrajovali". Seznámili jsme se s postavami, které Adventem provázely naše babičky. Pracovali jsme s knihou Český rok. 3. prosince se celá školní družina vydala na "Čertovskou stezku" mezi Borecké rybníky. Děti všechny připravené úkoly hravě zvládly. V odděleních jsme malovali a vyráběli Mikuláše, čerty, anděly, stromečky, přáníčka..... Abychom zmírnili dopady předvánočního a vánočního mlsání nezapomněli jsme sportovat, ať to byly sněhové hrátky venku, nebo rozhýbání našich těl při závodech v tělocvičně. Celý adventní čas jsme zakončili "Vánoční besídkou", kde tanec střídal soutěže, vyprávění, mlsání a pod stromečkem čekal na každého malý dáreček. Nezbývá mi, než všem popřát krásné svátky, plné klidu, pohody a hlavně pevného zdraví.
Šárka Jarošová
6.12.2021
Tak jako každý rok, opět vyhlásil Městský dům dětí a mládeže vánoční soutěž. Tentokrát byla tématem vánoční svíčka. Na naší škole se do soutěže zapojila především školní družina. A protože výrobky 1., 5., 7. oddělení a žáčků z 2.A byly opravdu pěkné, sklidili i úspěch. Všechny děti, které byly do soutěže zapojeny dnes obdržely krásný balíček. A jako nejlepší byly vyhodnoceny svíčky Petra Rzeháka a Eleny Prekopové. Odměnou jim byl diplom, krásná vánoční sklenička a balíček dobrot.
Mgr. Jaroslava Roulová
6.12.2021
V neděli večer se Mikuláš s čerty a anděly do zamčené školy nedostali a tak to v pondělí dopoledne zkusili znovu. Prošli všechny třídy prvního stupně, pochválili ty, kteří si to zasloužili a čerti si odvedli ty nezbedníky. Ale zase brzy je vrátili! Se sladkou odměnou ale odcházeli dnes všichni.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Leden 2022>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR