Základní škola Ostrov, Májová 997
2. 12. 2022
MENU ☰
budova školy
29.11.2022
Vážení rodiče, rádi bychom Vás informovali, že naše škola vydává svým žákům mezinárodní žákovský průkaz ISIC Školák. Pro mnohé instituce a veřejné dopravce slouží jako ideální doklad o věku držitele, např. pro získání zlevněného jízdného. Platnost ve 130 zemích světa, více než 125 000 slev po celém světě. Jeho platnost je až pět let od vydání; platnost je také omezena dobou docházky na základní školu. Průkaz stojí jen 350 Kč na celou dobu platnosti. Vyplněnou žádost s podpisem zákonného zástupce a poplatkem 350 Kč odevzdejte nejpozději do pondělí 12. 12. 2022 paní učitelce Markvartové ve třídě 2. A. Součástí žádosti je také průkazová fotografie žáka. Doporučujeme použít digitální fotografii portrétového typu (lze vyfotit běžným digitálním fotoaparátem nebo mobilem před světlou zdí) nebozaslat naskenované průkazové foto. Fotografie zasílejte na emailovou adresu markvartova.hana@3zsostrov.cz. Žádosti najdete v sekci /ke-stazeni
Mgr. Jaroslava Roulová
29.11.2022
Je to neuvěřitelné, jak ten čas běží. Máme tady konec listopadu, Vánoce klepou na dveře. Jaký byl listopad ve školní družině? V první polovině navštívila všechna oddělení EKOCENTRUM. Vždy mě překvapí rozmanitost zvířat, která je zde k vidění. Všichni Ostrováci mohou být hrdí, máme zde takovou malou ZOO. V kině jsme byli na snímku "100% VLK", bylo to napínavé i veselé, dětem se líbilo. Velkou atrakcí byla návštěva kouzelníka Waldiniho. Přestože děti v dnešním technickém světě jsou na triky a kouzla zvyklé, živé vystoupení je přeci jen něco jiného. Pro všechny to byl velký zážitek. V druhé polovině listopadu proběhlo v jednotlivých odděleních velké pexeso, jehož tématem byla zvířata žijící u nás. Děti zde zhodnotily znalosti získané ve škole i postřehy z přírody při našich odpoledních vycházkách. Postupně také všechna oddělení včetně koridoru vyměnila "podzimní kabátek" za "vánoční, zimní". Výtvarná dílka Vašich dětiček můžete obdivovat alespoň v koridoru, nebo se přijďte podívat v pátek na "Den otevřených dveří". Srdečně Vás zveme.
Šárka Jarošová
25.11.2022
A opět je tady poslední pátek v měsíci. 25. listopadu se žáci zase obdivuhodně proměnili. A stačilo k tomu vyhlásit KOŠILOVÝ DEN. Mnozí se hodili do gala, někteří to vylepšili i kravatou, či motýlkem, někdo zvolil košili sportovní, zimní či naopak letní model. Ale všem to ohromně slušelo.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.11.2022
Před časem k nám zavítala paní policistka a ve třetích a čtvrtých třídách uvedla preventivní program AJAX. Dětem rozdala pracovní sešity a slíbila i další návštěvu. Tu první si užily děti ze 3.C ve čtvrtek 24. 11. A že si přednášku užily je vidět i na fotkách.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.11.2022
Občas využijeme nabídky Městské knihovny Ostrov a navštívíme akce, které pro školy pořádá. Tak se tedy dnes do knihovny vydala třída 6.A v rámci hodiny českého jazyka. Navštívila besedu spojenou s workshopem spisovatelky Kláry Smolíkové. Autorka píše literaturu pro děti a mládež a mimo jiné se věnuje také komiksům, o kterých dnes byla řeč. Děti se dozvěděly, které profese se podílejí na vzniku komiksu, jak se rozlišují jednotlivé komiksové bubliny, vymýšlely, kreslily, hrály si... Akce byla povedená, i když přesáhla naše časové možnosti. Pan ředitel se trošku zlobil, protože děti nestihly jeho hodinu dějepisu...Příště ale určitě vše doženou!
Mgr. Simona Hnátová
<<D Listopad 2022>>
PoÚtStČtSoNe
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR