Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
aktualita
« Zpět na výpis aktualit
24.6.2026
Čas běží jako splašený kůň, máme tu konec školního roku. Je to doba finišování, bilancování a samozřejmě velkého těšení se na prázdniny. Dovolte mi krátké shrnutí "družinového" června. Zahájili jsme malováním na chodníku, téma se nabízelo samo: "Mezinárodní den dětí". Navštívili jsme dobrovolné hasiče, prohlídka byla nejen zajímavá, ale i poučná. Pěknou tradicí se stalo, že poslední film ve školním roce je promítán v 3D projekci. Prostorový zážitek jsme si dopřáli při snímku "Nerozlučná dvojka". Díky nově zřízenému ohništi na školním hřišti si můžeme užít pohodlnější opékání buřtů v blízkosti školní družiny, což se ukázalo jako velice praktické, zvláště při výkyvech počasí, které jsou stále častější. Naplánovat opékání tak, aby nebylo příliš horko, nepršelo atd., je nadlidský úkol. Také letošní opékání bylo dobrodružné, ale nakonec jsme to zvládli, děti se ukázaly jako správní táborníci, mírný nekonfort jim náladu ani chuť rozhodně nepokazil. Paní vychovatelka Blanka připravila na konec roku velice pěknou soutěž "Družina má ráda Česko", užili jsme si jí v AULE. Dětem se líbila, prokázaly hezké znalosti, chuť soutěžit a v neposlední řadě schopnost radovat se z medailí a sladkých odměn. Na úplný závěr roku nám paní vychovatelky Veronika a Lucie připravily "Letní stezku" mezi Boreckými rybníky, zde si děti za pomoci paní vychovatelek vyzkoušely orientaci v mapě a terénu. Také tato aktivita se líbila. Dovolte mi všem poděkovat za celý školní rok a popřát krásné a zasloužené prázdniny.
Čas běží jako splašený kůň, máme tu konec školního roku. Je to doba finišování, bilancování a samozřejmě velkého těšení se na prázdniny. Dovolte mi krátké shrnutí "družinového" června. Zahájili jsme malováním na chodníku, téma se nabízelo samo: "Mezinárodní den dětí". Navštívili jsme dobrovolné hasiče, prohlídka byla nejen zajímavá, ale i poučná. Pěknou tradicí se stalo, že poslední film ve školním roce je promítán v 3D projekci. Prostorový zážitek jsme si dopřáli při snímku "Nerozlučná dvojka". Díky nově zřízenému ohništi na školním hřišti si můžeme užít pohodlnější opékání buřtů v blízkosti školní družiny, což se ukázalo jako velice praktické, zvláště při výkyvech počasí, které jsou stále častější. Naplánovat opékání tak, aby nebylo příliš horko, nepršelo atd., je nadlidský úkol. Také letošní opékání bylo dobrodružné, ale nakonec jsme to zvládli, děti se ukázaly jako správní táborníci, mírný nekonfort jim náladu ani chuť rozhodně nepokazil. Paní vychovatelka Blanka připravila na konec roku velice pěknou soutěž "Družina má ráda Česko", užili jsme si jí v AULE. Dětem se líbila, prokázaly hezké znalosti, chuť soutěžit a v neposlední řadě schopnost radovat se z medailí a sladkých odměn. Na úplný závěr roku nám paní vychovatelky Veronika a Lucie připravily "Letní stezku" mezi Boreckými rybníky, zde si děti za pomoci paní vychovatelek vyzkoušely orientaci v mapě a terénu. Také tato aktivita se líbila. Dovolte mi všem poděkovat za celý školní rok a popřát krásné a zasloužené prázdniny.
Šárka Jarošová