Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

14.10.2020
OŠETŘOVNÉ Vzhledem k připravované novele zákona (měla by být schválena do konce tohoto měsíce) již není třeba žádat školu o potvrzení o uzavření školy. Rodiče telefonicky nebo písemně nahlásí zaměstnavateli ošetřování dítěte mladšího 10 let a po schválení zákona sněmovnou zašlou zaměstnavateli do konce měsíce zjednodušený formulář, který pak bude k dispozici na stránkách Ministerstva práce a sociálních věci (www.mpsv.cz).
Mgr. Rudolf Radoň
17.10.2020
Povinnou součástí učiva čtvrté třídy je praktický výcvik na dopravním hřišti ve Světě záchranářů. Návštěvy jsme měli naplánované i na říjen letošního roku. Třída 4.A stihla vyrazit do Karlových Varů v pondělí 12. října. Doprovodili je děti z 5.C, kteří zde měly objednaný program - zdraví. Bohužel další čtvrté třídy se již na dopravní výchovu nedostaly.
Mgr. Jaroslava Roulová
13.10.2020
Školní družina si na měsíc říjen naplánovala mimo jiné orientační běh v přírodě a závody na koloběžkách. Bohužel ne všechna oddělení stihla závody uskutečnit. Nabízím malou ochutnávku ze závodů, děti si je užily. Nezbývá, než držet palce, abychom se brzy mohli do školní družiny vrátit a zase závodit a hrát si. Všem přeji hodně sil a hlavně zdraví.
Šárka Jarošová
13.10.2020
Vážení rodiče, z důvodu nařízení vlády je od 14.10.2020 dočasně uzavřená školní družina. Z tohoto důvodu si mohou ZZ požádat o vrácení poměrné částky poplatku za školní družinu za měsíc říjen (viz " Vnitřní řád školní družiny"). Poměrná část, o kterou je možné požádat, činí 82,50 Kč. Žádost o vrácení poplatku lze stáhnout z webových stránek školy nebo si ji můžete vyžádat u své vychovatelky po návratu do školní družiny. Bez písemné žádosti o vrácení platby nelze peníze vrátit. Vyplněnou žádost odevzdáte po návratu do školní družiny své vychovatelce.
Šárka Jarošová
8.10.2020
V tomto týdnu, 6. října 2020, proběhl ve třídě 2.B projektový Jablíčkový den. Paní uč. Mgr. Helena Daníčková připravila pro děti celodenní aktivity spojené s jablky. Využila projektu Ovoce do škol, kdy všechny děti dostaly do třídy jablíčka. A když se nesmí zpívat, alespoň si zarecitovali písničky Koulelo se koulelo... a Měla babka čtyři jabka. Děti počítaly slabiky, ve skupinách pracovaly s myšlenkovou mapou, kreslily život jablíčka od semínka až k plodu jabloně a nezapomněly si vyjmenovat výrobky z jablíček. Pracovní listy z matematiky byly na sčítání a odčítání jablek a k nejzajímavější části patřil DÚ, kdy doma s maminkami psaly recept na nejoblíbenější jablkový moučník.
Mgr. Jaroslava Roulová
8.10.2020
V souladu s přijatými opatřeními přechází výuka na 2. stupni na týdenní režim. To znamená, že od 12. do 16. 10. bude prezenční výuka pro žáky osmých a devátých tříd (8.A, 8.B, 9.A, 9.B) a pro žáky šestých a sedmých tříd (6.A, 6.B, 7.A, 7.B) bude distanční výuka - výuka z domova. Následující týden se třídy vymění, takže ve škole budou žáci šestých a sedmých tříd a doma zůstanou žáci osmých a devátých tříd. Připomínám, že dle novely školského zákona je distanční výuka pro žáky povinná. Dalším opatřením je vyhlášení dnů volna na 26. a 27. 10., tzn. žáci mají volno celý týden.
Mgr. Rudolf Radoň
8.10.2020
Hodina literatury v 9.B V úterý 6.10. krátce před 8:00 se žáci deváté třídy sešli před Starou radnicí v Ostrově, aby si mohli svou doporučenou četbu osvěžit netradiční výstavou nových ilustrací Malého prince autorky Elišky Podzimkové. Kromě čtenářských zážitků směli navzdory školnímu řádu aktivovat své mobily, a rozpohybovat tak na displeji obrázky se známými i originálně pospojovanými motivy. Žáci se pokusili vytvořit pořadí ilustrací podle sledu příběhu a vysvětlovali, jakou souvislost mají s obsahem. Výstava na Staré radnici nebyla jen příjemným zpestřením výuky, ale snad i příslibem přečtení jednoho z pokladů světové literatury i těmi nejzavilejšími nečtenáři. Mgr.D.Osičková
Mgr. Simona Hnátová
5.10.2020
Na Tajemnou výpravu do starověku se v pondělí 5. října vypravili žáci z 5.B. Program, který pro ně připravili v Městské knihovně si užili. Jen nezbytné roušky jim ztěžovaly práci.
Mgr. Jaroslava Roulová
5.10.2020
Vážení rodiče, na základě nařízení KHS a pokynů vedoucí firmy Scolarest s.r.o. se nesmí ve školní restauraci zdržovat více strávníků, než je míst k sezení (při současných opatřeních je míst k sezení pouze 48). NESMÍ SE TVOŘIT FRONTY!!! Z toho důvodu se celý proces obědů prodlouží. Mějte prosím trpělivost, není v našich silách proces urychlit, pokud chceme, aby se Vaše děti v klidu naobědvaly.
Šárka Jarošová
1.10.2020
Připomínáme, že v pátek 2. října je ředitelské volno. Důvodem je současná epidemiologická situace, volby a pohyb cizích osob již od rána ve škole.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.10.2020
Ostrovským ekocentrem prošla postupně všechna oddělení školní družiny. Zvířátka potěšila všechny návštěvníky.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.9.2020
Jako dopad současných opatření máme i jednu smutnější zprávu. Náš sbor MÁJOVÁ SLUNÍČKA, který měl zahájit nyní v říjnu svoji činnost, zatím zpívat nebude. Všichni věříme, že se situace v dobré obrátí, neboť jejich zpěv by nám chyběl. Za dvacet let jejich činnosti se Májová sluníčka stala nedílnou součástí naší školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
25.9.2020
Pátek 25. září je Evropským dnem jazyků. A to jsme si řádně připomněli i na naší škole. Okna školy se proměnila v barevný slovník. Na děti promluvily starší spolužačky v nahrané videorelaci. Vyprávěly o historii i významu nejen tohoto dne, ale i znalosti cizích jazyků. Poté si žáci s učiteli pohovořili o svých zážitcích z ciziny, o setkání s cizinci. A pak se celá škola rozezněla zvuky kalíšků, v rytmu Cup songu. Malé děti si to užívaly s nadšením, ty starší pak přímo soutěžily v této dovednosti s kalíškem.
Mgr. Jaroslava Roulová
25.9.2020
Stávající situace akcím příliš nenahrává. Přesto se paní vychovatelky naší školní družiny snaží dětem zpestřit odpolední pobyt. Odděleně navštěvují i ostrovské Ekocentrum. Mezi zvířátky se dětem tradičně moc líbí.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.9.2020
v pátek 18.9.2020 se třída 6.A zúčastnila výukového programu ve Světě záchranářů v Karlových Varech.Žáci si zopakovali povinnou výbavu kola i cyklisty, jízdu na kole na dopravním hřišti, poskytnutí první pomoci a resuscitaci na figurínách. Potom si prakticky vyzkoušeli řešení situace při autonehodě.Nově využili interaktivní simulátor a trenažér. Díky speciálním brýlím si vyzkoušeli jízdu pod vlivem alkoholu a drog a ve cvičném autě stav při autonehodě. Vysvětlili si pravidla chování na železničním přejezdu. Všem se program líbil a byl přínosem.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Listopad 2020>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
 



Evropský sociální fond v ČR