Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

30.9.2022
Je zde poslední zářijový den a s ním i první projektový den letošního školního roku. A ten opravdu CHUTNAL! 30. září jsme si užili Den jazyků a tentokrát i jazýčků - těch mlsných. A podívali jsme se do celého světa. Žáci si mohli prohlédnou i ochutnat Anglii, Německo, Francii, Itálii, Rakousko, Řecko, Finsko, Ukrajinu, Vietnam, Mexiko i domácí Českou republiku. Žáci si krásně nazdobili třídy i slavnostní tabule s množstvím jídla. Mnozí se do cizinců i převtělili, či alespoň oblečení ve správných barvách použili. Cestu kolem světa zvládli za pár minut, navzájem se pohostili a nešetřili chválou. Dobrý pocit z dětí i celé akce zažívali i učitelé.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.9.2022
Máme tu konec září. Školní rok se opět rozběhl na plné obrátky. Děti se "zabydlely" ve svých nových odděleních. Také prvňáčci si postupně zvykají na nový režim ve škole i školní družině. Během září proběhly v jednotlivých odděleních závody v běhu na 50 m, navštívili jsme filmové představení "Červený střevíček a sedm statečných". Dále jsme uspořádali soutěž v malování na chodníku, tématem byl FOH Oty Hofmana. Děti z 3. a 4. oddělení navštívily během festivalu workshop ve stanu na náměstí, vyrobily si zde autíčko se kterým se vypravily do světa dětského filmu. Přestože počasí nám zrovna moc nepřálo, začali jsme s dětmi na vycházkách prozkoumávat okolí Ostrova, protože je důležité, aby své město a jeho okolí znaly. Navíc pobyt v přírodě je pro ně blahodárný po všech stránkách, posilují pozitivní vztah k přírodě, učí se vidět světa krásu, utužují zdraví a v neposlední řadě si ověřují znalosti získané ve škole v praxi.
Šárka Jarošová
28.9.2022
Ve sváteční středeční den se na Mírovém náměstí, krom bohatého programu, v podvečer vyhodnocovaly i soutěže škol. V soutěži prvního stupně, v malování rodiny, byla oceněna naše Lucka Baláková, letos již ze 6.A. Soutěž druhého stupně byla náročnější. Žáci natáčeli video o generační spolupráci v oblasti technologií. Zde byly vyhodnoceny hned tři třídy a mezi nimi i naše 9.A. Úspěšní soutěžící vyhráli zájezd do Dinosauria Museum Prague pro celou třídu.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.9.2022
Festival Oty Hofmana je v plném proudu. Žáci chodí na filmová představení, besedy s herci a ostatními tvůrci, na tvořivé dílny i doprovodné programy. Sledují, hlasují a vybírají tu nehezčí pohádku či příběh. Také učitelé se vzdělávají na odborných seminářích. A festival ještě nekončí. Do pátku je v programu připravena ještě spousta akcí.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.9.2022
KAM PO ZÁKLADNÍ ŠKOLE? Úterní popolední propršený čas strávili žáci 9. ročníků na Střední průmyslové škole Ostrov, kde se jako každoročně konala přehlídka středních škol z regionu. Zde si každý mohl najít tu svou vysněnou školu, načerpat o ní všechny informace, které potřeboval, aby měl v únoru dostatek podkladů k rozhodování o tom, na jaké střední škole bude dál doplňovat své vzdělání. Byla to jedna z mnoha akcí, které na letošní deváté ročníky v rámci rozhodování o budoucím studiu ještě čekají. Mezi další budou patřit také návštěvy zástupců SŠ přímo ve škole v hodinách volby povolání a v neposlední řadě také dny otevřených dveří, o kterých budou vždy včas informováni.
Mgr. Simona Hnátová
27.9.2022
BESEDY S ÚSPĚŠNÝMI PODNIKATELI V září se uskutečnila poslední z besed, které pro nás zajistila Krajská hospodářská komora. Od jara letošního roku osmáky v hodinách volby povolání navštívilo několik podnikatelů z blízkého okolí, aby dětem převyprávěli příběh o počátcích svého podnikání a představili svou současnou podnikatelskou aktivitu. V posledním povídání se děti dozvěděly, co je to aquaponická laboratoř a jak se díky ní dá vypěstovat zelenina v dnes tak moderní a diskutované biokvalitě - tu měly možnost i ochutnat. Děti se tak setkaly tváří v tvář s úspěšnými lidmi, kterými se v budoucnu mohou stát i ony. Doufejme, že jim budou inspirací.
Mgr. Simona Hnátová
25.9.2022
Na zahájení festivalu v nedělním podvečeru vyrazili jen ti nejstatečnější. A zaslouží si pochvalu a obdiv. Lampionový průvod se proměnil v přehlídku deštníků. Dešti ustoupil i ohnivý nápis, ale ohňostroj už neměl chybu. A mě v tom dešti zahřála alespoň věta, kterou jsem slyšela z mnohých rodičovských úst: "Pro děti všechno".
Mgr. Jaroslava Roulová
23.9.2022
Krásné počasí prvního podzimního dne si užili všichni třeťáci. Navštívili farmu Kozodoj. Zblízka si prohlédli všechna zdejší zvířátka, mnoho zajímavého se o nich dozvěděli a zlatým hřebem bylo opékání buřtů.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.9.2022
V neděli 25.září začíná 54. ročník FESTIVALU OTY HOFMANA. A jako tradičně lampionovým průvodem. Průvod od všech škol vychází v půl osmé večer. Ten náš se napojí na procházející průvod na Hlavní třídě. Společně pak dojdeme na Mírové náměstí. Děti z prvního stupně za doprovodu svých rodičů, ti z druhého po dohodě s rodiči. V následující dny se děti vystřídají na filmových projekcích. Ve sváteční středeční den můžete všichni zavítat na Mírové náměstí, kde od deseti hodin bude náš olympionik Aleš Valenta se svým programem SUPERJÁ. Ale festivalový program zde poběží po celý týden. Užijte si všichni letošní ročník filmového festivalu.
Mgr. Jaroslava Roulová
11.9.2022
"Týden 8.A na oblíbené Mariánské je za námi. Zúčastnění žáci se poprali s časově i obsahově náročným programem a zvládli mnoho výzev od turistických výšlapů s velkým převýšením přes rozmanité úkoly a bojovky s knihou Malý princ po vlastní přípravu snídaně v prostředí kuchyně chaty Permoník. Sama jsem s překvapením zjistila, že není třeba používat píšťalku. Žáci dokázali pracovat v losem vytvořených skupinách a výstupy z jednotlivých aktivit měly u mnohých stoupající kvalitu v závislosti na tom, jak je zaujaly. Tři TOP našeho týdne: 1.Kontaktní hra YES MAN 2. Dramatizace Malého prince s představením před ostatními skupinami 3. Výšlap na Plešivec. Týden se povedl, těšíme se na další společné zážitky." Dana Osičková
Mgr. Jaroslava Roulová
10.9.2022
Puntíkatí rakeťáci z 5.B si v pátek 9. září užili svoji výhru z jarní soutěže Lexi-Kon, kterou pořádala Městská knihovna. Testovali, co vše vydrží a co vydrží knihovna. Vyzkoušeli si virtuální realitu, deskové hry, noční prohlídku knihovny a nechybělo ani přespání.
Mgr. Jaroslava Roulová
9.9.2022
A ve středu si šesťáci společně užili návštěvu knihovny i ostrovského Ekocentra.
Mgr. Jaroslava Roulová
9.9.2022
V úterý si zase uspořádali šesťáci piknik se spoustou seznamovacích her.
Mgr. Jaroslava Roulová
9.9.2022
Adaptační týden nejvíce potřebovali naši šesťáci. Vznikly zde nové kolektivy, žáci přešli na druhý stupeň a přibyla jim spousta učitelů. Paní učitelka třídní jim proto připravila dny plné společných zážitků. V pondělí se vypravili na Mariánskou.
Mgr. Jaroslava Roulová
5.9.2022
Týden od 5. září byl nazván ADAPTAČNÍ. Děti se opět, po prázdninové pauze, učí spolupracovat a hezky spolu vycházet. Pondělní počasí přálo všem aktivitám v přírodě. A toho využili všichni třeťáci, šesťáci, 7.B a 8.A (ta zvolila celý adaptační týden). Děti ze 3.A, B i C se vypravily do Karlových Varů na další ročník Putování s velrybou Varybou. V lázeňských lesích bylo moc příjemně. Výlet se jim opravdu vydařil.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Říjen 2022>>
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
 Evropský sociální fond v ČR