Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

14.6.2021
Škola v přírodě JIŘETÍN. Krásné počasí vybízelo během neděle i pondělí k prvním výpravám do okolí. A tak děti vyrazily na objevnou výpravu na Tolštejn. Další cesta vedla na Křížovou horu. Někdo je zase hrdý i na svoji chatku. Vše obrazem... Odpolední činnost se točí kolem čarodějů z Bradavic. Více z činnosti vychovatelů s dětmi sledujte na stránkách agentury PAC.
Mgr. Jaroslava Roulová
14.6.2021
Všechny děti, jejichž rodiče (zákonní zástupci) si podali přihlášku do školní družiny na školní rok 2021/2022 byly přijaty.
Šárka Jarošová
13.6.2021
Ač se to zdálo ještě před pár týdny jako sen, v sobotu 12. června vyrazila polovina prvního stupně na školu v přírodě do Jiřetína pod Jedlovou. Cesta proběhla v pořádku a v sobotu po 14-é hodině dorazili do střediska Netopýr.Aktuální informace z dění najdete na adrese https://svp.packa.eu/12%20-19%206%20-majova
Mgr. Jaroslava Roulová
8.6.2021
POZOR!!! Zápis do školní družiny na příští školní rok 2021/2022 končí v pátek 11. 6. Pokud máte zájem, aby Vaše dítě příští školní rok chodilo do školní družiny, je nutné ho přihlásit. Platí pro všechny ročníky, nejen pro budoucí první třídy. Všechny informace k zápisu najdete v odkazu INFORMACE, ve složce DRUŽINA.
Šárka Jarošová
8.6.2021
V úterý 8. června jsme konečně v hodinách volně dýchali bez roušek. A tak si děti mohly i náležitě vychutnat další doprovodné opatření z projektu Mléko do škol. Před týdnem ochutnávaly ovoce a zeleninu z dárkového balíčku a dnes to byl jogurt, Lipánek a sýr, které si mohly vychutnat, či odnést domů. A o prospěšnosti ovoce, zeleniny a dnes i mléčných výrobků se mluvilo téměř ve všech třídách.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.6.2021
Úterý 1. června probíhalo na prvním stupni ve znamení oslavy Mezinárodního dne dětí. Doháněli jsme všechny zameškané tělocviky a celé hřiště poseli stanovišti s různými sportovními soutěžemi. Děti předvedly dovednost s míčem při střelbě na koš, s míčkem na ping - pongovém stole, při chůzi po lavičkách i na chůdách, s florbalovou hokejkou, poskoky na stopách i na žebřících, v prolézačce i střelbou létacím talířem při diskgolfu. Náramně si to užily a za nasbíraná razítka získaly zaslouženou odměnu. Kromě sladkostí to byl i ochutnávkový balíček z našeho projektu Ovoce a zelenina do škol.
Mgr. Jaroslava Roulová
1.6.2021
Dnes měly děti na celém světě svátek. Na to jsme nemohli zapomenout ani v naší školní družině, protože každý svátek je potřeba řádně oslavit. 1., 2. a 3. oddělení se vydaly hledat poklad. Cesta byla obtížná. Byla poseta čísly, na každém čísle byl kousek příběhu a bylo potřeba zvolit správnou cestu na další číslo, což nebylo jednoduché. Mnohdy jsme se pěkně zamotali. Nakonec ale všechna tři oddělení zdárně dospěla k číslu 23, pod kterým se skrýval poklad. Bylo ještě nutné vybrat správnou barvu kytičky, podle barvy oddělení a pak už jen rozbalit a spravedlivě se podělit o zaslouženou odměnu. Starší žáci měli zcela jiný úkol. Vydali se na cestu mezi Borecké rybníky a na jednotlivých stanovištích plnili následující úkoly: tančili ptačí tanec, zacvičili si "hlava, ramena, kolena, palce...", řešili slovní přesmyčky, luštili křížovku, hledali rozdíly na obrázcích, poznávali geometrické tvary, řešili optické klamy a četli příběh doplněný obrázky. Všichni si to moc užili a nikdo neodešel domů bez odměny.
Šárka Jarošová
30.5.2021
ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY - Vážení rodiče, od 31.5.2021 můžete zapisovat své děti do školní družiny. Stejně jako loni proběhne zápis distančně. Veškeré informace k zápisu jsou v odkazu INFORMACE ve složce DRUŽINA. Jak postupovat při zápisu naleznete v dodatku ke směrnici. K vyplnění přihlášky vám poslouží i vzor vyplnění. Rodiče budoucích třeťáků až páťáků k přihlášce přikládají i doplněk k přihlášce. Zápisové období končí 11.6.2021. Výsledek zápisu bude zveřejněn na stánkách školy v následujícím týdnu po ukončení zápisu.
Mgr. Rudolf Radoň
14.5.2021
Vážení rodiče, ještě malé připomenutí k poplatkům za školní družinu. Nezapomeňte, až pošlete poplatek na červen (platí se v květnu), zrušte si prosím trvalé příkazy, aby nedocházelo k tomu, že přijde platba navíc, děkuji.
Šárka Jarošová
13.5.2021
Vážení rodiče, v červnu končí funkční období současné školské rady. Pokud by někdo z vás měl zájem zastupovat zákonné zástupce v tomto orgánu, přihlaste se do středy 19.5.2021 emailem na adresu sekretariat@3zsostrov.cz. Volby proběhnou v druhé polovině května korespondenčním způsobem.
Mgr. Rudolf Radoň
12.5.2021
Informace k platbám za školní družinu. Vážení rodiče, od pondělí 17.5. se otevírá školní družina pro 1. až 4. ročníky. Protože už jsme nevěřili, že se žáci 4. ročníků v letošním školním roce vrátí, žádali jsme rodiče, aby už neposílali poplatky za ŠD. Nyní je potřeba doplatit částečný poplatek za květen, který činí 82,50 Kč (11 dní krát 7,50 Kč) a poplatek na červen 150,- Kč, celkem 232,50 Kč(neplatí pro rodiče, kteří poplatek uhradili, těm bude přeplatek za květen vrácen). Rodiče žáků 1. až 3. ročníků platí poplatek za květen a červen v plné výši 150,- Kč. V květnu pro ně byla ŠD uzavřena pouze 5 dní, tato doba poplatek nesnižuje, děkuji za pochopení.
Šárka Jarošová
12.5.2021
Vážení rodiče, od 17.5.2021 se ruší rotační výuka na obou stupních základních škol v Karlovarském kraji. To znamená, že všichni žáci již budou mít pouze presenční výuku (budou chodit do školy každý den školní výuky). Testování žáků bude probíhat již jen jednou v týdnu a to vždy v pondělí (pokud žák bude v pondělí chybět, bude testován první den, kdy přijde do školy). Školní družina bude z provozních důvodů otevřena pouze pro žáky 1. až 4. ročníků. Bližší informace o drobných úpravách rozvrhů se žáci dozvědí příští týden ve škole.
Mgr. Rudolf Radoň
10.5.2021
Tuto neděli měly svátek všechny maminky. Ani ve škole jsme na tento den nezapomněli. Děti vyráběly různá přáníčka a dárečky. A děti ze 3.B si dokonce v pátek odpoledne uspořádaly na toto téma tvořivou dílnu.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.4.2021
V poslední dubnový den jsme zapomněli na všechna testování a složitosti a vrátili se do "normálního" školního roku. A tak se přízemí školy zaplnilo již od rána kouzelnými čarodějnicemi a čaroději. Ale i tyto pohádkové bytosti se musí vzdělávat, ale jinak než normální děti. A tak třeba páťáci vymýšleli čarodějnická jména, založili si svůj tajuplný deník, dorýsovali osově souměrnou kočku, tvořili recepty na zázračné lektvary a čarodějnice i vyráběli. Pozadu nezůstali ani prvňáčci, kteří také plnili různé úkoly na pracovních listech, lektvary i míchali a ochutnávali. I s nimi šla domů vyrobená čarodějnice.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.4.2021
Ani letos jsme ve školní družině nezapomněli na svátek všech čarodějnic. Po jednotlivých odděleních jsme se vydali na čarodějnou stezku k Boreckým rybníkům, kde jsme plnili všelijaké zajímavé úkoly a řešili hlavolamy. Proměnili jsme se v žáby, zamotali se jako hadí ocásky, řešili jsme slovní přesmyčky a zkoušeli říkat jazykolamy. Úkolů bylo spousta. Po jejich splnění čekala v družině na malé čaroděje a čarodějky sladká odměna. Počasí nám přálo a všichni jsme si to moc užili.
Šárka Jarošová

<<D Červenec 2021>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
 Evropský sociální fond v ČR