Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

30.3.2021
Zápis do 1. tříd. Zápis do 1. tříd probíhá v tomto školním roce elektronicky pomocí odkazu, uvedeného na konci článku v termínu od 1.4. do 18.4.2021. Po vyplnění elektronické přihlášky je třeba jí doručit do školy způsoby, uvedenými v potvrzovacím emailu. Umožní-li to epidemiologická situace, rádi bychom koncem školního roku uskutečnili ještě návštěvu budoucích prvňáčků u nás ve škole. V případě problémů kontaktujte školu na emailu sekretariat@3zsostrov.cz nebo telefonicky 351124821. Odkaz na elektronickou přihlášku: https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/3zsostrov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=16050
Mgr. Rudolf Radoň
8.4.2021
Informace k platbám školní družiny: Vážení rodiče, platby do konce dubna budou vyrovnány na začátku května. Platby za květen a červen budou vyrovnány později. Podrobné informace (včetně formuláře "Žádost o vrácení platby") dostane každé dítě na začátku května od své paní vychovatelky. Nyní prosím plaťte běžný poplatek na květen (150,-Kč) -> týká se žáků 1. až 3. ročníků.Žáci 4. a 5. ročníků dostanou formulář "Žádost o vrácení platby" s příslušnou částkou po návratu do školy. Prosím o vyplnění. Poplatky za ŠD v letošním školním roce již neposílejte. Zrušte prosím trvalé příkazy. Děkuji.
Šárka Jarošová
7.4.2021
Vážení rodiče, alespoň to nejdůležitější. Od 12.4.2021 nastupují do školy 1. a 5. třídy a třída 3.A, následující týden budou ve škole 2. a 4. třídy a třída 3.B. Školní družina bude otevřena pro žáky 1. až 3. tříd a pro žáky rodičů IZS. Omlouváme se, ale 4. a 5. třídy nejsme z důvodu dodržení podmínek schopni ve školní družině pokrýt. Další informace se dozvíte do konce týdne prostřednictvím třídních učitelů.
Mgr. Rudolf Radoň
29.3.2021
Jak se můžete dočíst v dubnovém čísle Ostrovského měsíčníku na školách finišují práce na budování bezbariérového přístupu do školy a technických dílen pro žáky. Tak tedy obrazem, jak to vypadá u nás v budoucích dílnách. Také práce na výtahu jsou v cílové rovince a prolézačky v minulém týdnu získaly nový podklad.
Mgr. Jaroslava Roulová
29.3.2021
I naše nejmenší děti z prvního stupně si uvědomují, co se kolem nás děje. A tak do díků pro sestřičky, lékaře i hasiče se zapojila pod vedením paních učitelek i 1.C a celá 3.B i s rodiči. Děti ze 3.B namalovaly obrázky, napsaly vzkazy, vyrobily dárky a upekly dobroty jako poděkování lidem, kteří v koronavirové krizi pomáhají ostatním. Dárky předaly sestřičkám v Karlových Varech a ostrovským hasičům.
Mgr. Jaroslava Roulová
17.3.2021
Vážení rodiče, od 22.3.2021 vstupuje v platnost upravený školní řád. K úpravám došlo v souvislosti s distanční výukou a jsou vyznačeny na stránkách školy. Změny byly projednány jak na pedagogické radě, tak ve školské radě.
Mgr. Rudolf Radoň
11.3.2021
Zápis do 1. tříd. Zápis do prvních tříd na naši školu proběhne v tomto roce elektronicky v termínu od 1. 4. do 18. 4. 2021. Bližší informace spolu s návodem k zápisu naleznete na stránkách školy na konci března.
Mgr. Rudolf Radoň
5.3.2021
Po jarních prázdninách od 8.3.2021 bude probíhat výuka ve všech ročnících distančním způsobem. https://www.msmt.cz/skoly-rezim-od-brezna
Mgr. Jaroslava Roulová
24.2.2021
S účinností od 25. února 2021 do odvolání platí: všem osobám se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC které brání šíření kapének: ve všech vnitřních prostorech staveb (tj. i ve škole nebo školském zařízení) DĚTI NESMÍ POUŽÍVAT LÁTKOVÉ ROUŠKY !!!
Mgr. Rudolf Radoň
19.2.2021
Závěr masopustního týdne si připomněli i naši prvňáčci. Na rozdíl od loňského masopustního reje celého prvního stupně, byla letošní oslava velmi komorní. V pátek 19. února mohli prvňáci přijít do školy v maskách. Dozvěděli se mnoho zajímavého o tomto lidovém zvyku. Ochutnali i tradiční masopustní koblihu a všechny páteční aktivity se kolem masopustu točily. A protože nemůžeme zpívat, alespoň jsme si zatancovali.
Mgr. Jaroslava Roulová
18.2.2021
Ve čtvrtek bylo u nás ve škole ve znamení dezinfekce. Naši ostrovští hasiči provedli pomocí tepelného aerosolového termogenerátoru preventivně dezinfekci všech prostor naší školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.2.2021
Tento týden se třída 1.B zapojila do srdíčkové výzvy. Každý den děti vyráběly srdíčka, vyzkoušely si zajímavé techniky a pracovaly s různými materiály. Tvoření to bylo inspirativní a děti náramně bavilo.
Mgr. Jaroslava Roulová
10.2.2021
Abych trochu oživila naše aktuality, píši tu dnešní. Přestože všechny akce vzaly za své, snažíme se oživit přípustným způsobem alespoň některé. Do Městské knihovny nyní opravdu nemůžeme i když v předchozích letech to byl cíl mnoha našich literárních hodin. A tak když nám paní knihovnice nabídly, že knihy přijdou za námi, opravdu jsme neváhali. V minulém týdnu nám z knihovny přivezli sadu pečlivě vybraných 30 knih na třídu. Spolu s tím i čtenářské deníčky z projektu Škola naruby. A tak čteme ve škole. I doma se zapojili rodiče i prarodiče. Děti si ve třídě půjčují knihy jako v opravdové knihovně. S bezpečným prostředím třídy nám pomáhá ozonizér.
Mgr. Jaroslava Roulová
20.1.2021
Mimořádná okamžitá pomoc spojená s COVID-19 Rádi bychom Vás informovali, že Úřad práce ČR poskytuje jednorázovou dávku mimořádné okamžité pomoci MOP COVID-19. O dávku mohou zažádat lidé, kteří se v důsledku mimořádných opatření kvůli koronakrizi ocitnou ve finanční nouzi. Dávka je určena na uspokojení základních životních potřeb nebo uhrazení nákladů spojených s bydlením. Je možné ji poskytnout na nákup jídla, ošacení, hygienických potřeb, úhradu nájmu a energií spojených s užíváním bytu, hypotéku, služby spojené s telefonem či internetem. Situace se může týkat také rodičů dětí do 10 let, kteří s nimi zůstávají doma na tzv. ošetřovném. Elektronická verze žádosti je dostupná na webu Úřadu práce ČR (www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-mimoradnou-okamzitou-pomoc-vazna-mimoradna-udalost-spojena-s-covid-19). Tištěná verze žádosti je k dispozici na každém kontaktním pracovišti Úřadu práce ČR.
Mgr. Simona Hnátová
6.1.2021
INFORMACE PRO RODIČE VYCHÁZEJÍCÍCH ŽÁKŮ Během ledna byste si měli promyslet, na které školy budou děti chtít podat přihlášku. Vybrat si mohou dvě školy. Přihlášky bude tisknout škola během měsíce února, po uzavření klasifikace za 1. pololetí. Na rodičích bude zajistit potvrzení lékaře, je-li na daný obor potřebné, a doručit přihlášku na SŠ. Doporučuji zjistit si, jakým způsobem bude Váš konkrétní lékař potvrzení poskytovat, nemusí to být na počkání a určitě to bude za úplatu. Termín podání přihlášek na SŠ je 1.3.2021. Bližší informace budou zasílány rodičům přes bakaláře, prosím o jejich sledování.
Mgr. Simona Hnátová

<<D Duben 2021>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
 Evropský sociální fond v ČR