Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰

aktuality

16.4.2024
Josef Čapek a linorytování třídy 9.A. Veselé štěbetání ve třídě 9.A v úterý po návratu z přijímačkového maratonu zřetelně naznačovalo úlevu a radost z konce náročného období. A tak i bezprostřední prohlášení žákyně, že konečně se uvolní u něčeho jiného, než jsou testová zadání, zapadalo do úterní euforické nálady, atmosféry na hodinách i přijetím netradiční hodiny výtvarné výchovy. Ta se odehrála v podobě výtvarné dílny Galerie umění KV v Letohrádku Ostrov pod názvem J.Čapek a linoryt. Žáci a žákyně se seznámili s životem a tvorbou J.Čapka a jeho souputníků a vlastnoručně si vyzkoušeli zajímavou grafickou techniku. Zajímavým povídáním a radami přispěl pan Jiří Karpowicz. Děkujeme
Mgr. Jaroslava Roulová
13.4.2024
V rámci Projektu udržitelnosti se v pátek 12. dubna vypravily dvě naše třídy na ZŠ Myslbekovu. Druhá A pekla sušenky v kuchyňce a 1.B tvořila v keramické dílně. Již se těší na své výrobky.
Mgr. Jaroslava Roulová
11.4.2024
Žáci z 1. stupně ve čtvrtek 11. dubna vyrazili na florbalový turnaj škol do Haly míčových sportů v Karlových Varech. Zde se proti sobě postavilo 9 týmů. Naši florbalisté se dostali až do semifinále a pak bojovali o třetí místo. Štěstíčko jim uteklo o jeden jediný gól a odnesli si medaili bramborovou. Děkujeme za reprezentaci školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
3.4.2024
Ve středu 3.dubna se do Světa záchranářů na svoji dopravní výchovu vypravili žáci 4.C. A žáci ze 4.A v té době měli pořad s hasiči o nebezpečí ohně. Oheň je dobrý sluha, ale špatný pán.
Mgr. Jaroslava Roulová
2.4.2024
Dnes k nám k zápisu dorazil i tento sob. Tak se mu u nás líbilo, že tady zůstal. Budoucímu prvňáčkovi ho ohlídáme, dokud si ho nevyzvedne :-)
Mgr. Jaroslava Roulová
2.4.2024
V úterý 2. dubna čtvrťáci z áčka ve Světě záchranářů plnili druhou část povinné dopravní výchovy. Na podzim zde trénovali, ale nyní už naostro předvedli dovednosti v teoretické části z dopravních předpisů a pak i tu praktickou na dopravním hřišti. Žáci byli pochváleni a osm z nich získalo řidičák na kolo - tedy průkaz cyklisty. Zítra stejný úkol čeká i na děti z 4.C. A do konce dubna si splní dopravní výchovu i žáci 4.B.
Mgr. Jaroslava Roulová
27.3.2024
Ve středu 27. března proběhlo na naší škole okresní kolo soutěže ANGLIČTINA NÁS BAVÍ čtvrtých a pátých ročníků. Soutěže se zúčastnilo sedm škol. Za naši školu vybojoval Tobiáš Brabenec 1. místo v kategorii čtvrtých tříd a postupuje do krajského kola v Chebu. Držíme mu palečky.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.3.2024
Vrcholem oslav 65. výročí naší školy byl DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v úterý 26. března. Trasa školou byla připravena jako úniková hra. Děti i starší účastníci sbírali za splněné úkoly indicie. Vyluštění záhady bylo odměněno naším symbolem i sladkostí. V každé třídě, v dílnách i tělocvičnách byly nachystány zábavné úkoly podle věku z češtiny, matematiky, přírodopisu, fyziky, robotiky, zeměpisu, dějepisu, logopedie, hudební výchovy, deskových her, dopravní výchovy a mnohého dalšího. Všichni návštěvníci byli spokojeni a návštěvu si v naší vyzdobené škole užili. Na recepci i ve třídách ochutnali také spoustu dobrot, které si pro ně učitelé i žáci připravili.
Mgr. Jaroslava Roulová
26.3.2024
Měsíc březen? Měl by už dýchat jarem, na druhou stranu pranostika praví " Březen, za kamna vlezem ". Náš březen měl od každého trochu, proto se nám do programu vešly jak aktivity venku, kdy jsme lačně lapali po každém slunečním paprsku, tak aktivity uvnitř, kdy jsme se rádi schovali do tepla a sucha oddělení. Mezi Boreckými rybníky jsme si prošli " Stezku vodní kapičky ", zorganizovali orientační běh na téma " Doprava ". V kině jsme byli na krásném filmu " Mezi živly ", líbil se nám o to víc, že jsme si ho mohli vychutnat v 3D projekci. V odděleních jsme se s chutí vrhli do všech možných velikonočních dekorací, nechybělo ani pletení pomlázky a rozhovory o zvycích a obyčejích, které se k Velikonocům vážou. Mezi aktivitami uvnitř dále bylo například velké pexeso, jehož tématem byl sport. Vrcholem března byl už tradiční celodružinový maškarní bál, na který se všechna oddělení sešla v budově školy, kde tanec střídal soutěže, nechyběla promenáda po chodbě, na které si odborná porota mohla důkladně prohlédnout všechny masky a po té na závěr karnevalu vyhlásit ty nejkrásnější, což byl ale úkol nelehký, protože jedna maska byla hezčí než druhá.
Šárka Jarošová
24.3.2024
Další mezinárodní akce, do které se pravidelně zapojujeme je MATEMATICKÝ KLOKAN. V letošním roce se konal 22. března a u nás se ho zúčastnili žáci 2. - 9. třídy. A jak to dopadlo? To se žáci dozvědí v následujících dnech.
Mgr. Jaroslava Roulová
24.3.2024
Přes všechny starosti s Akademií jsem opomněla informovat o další veliké akci která probíhala 15. března nejen na naší škole, ale v celé Evropě. Jednalo se o Evropský den hudby. Do této akce jsme se zapojili opět po roce. Všemi předměty pronikala hudba. Obrázky na chodbách připomněly velikána naší hudby - Bedřicha Smetanu. Tělocvična se pak proměnila ve velikou diskotéku.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.3.2024
V rámci oslav 65 let naší školy se ve středu 20. března konala školní AKADEMIE. Žáci poctivě nacvičovali několik týdnů svá vystoupení, aby je právě ve středu předvedli široké veřejnosti v Domě kultury. A ohlasy na naši akademii jsou obrovské a všechny pozitivní. Rádi jsme Vám - divákům zpestřili středeční den. A úsilí a nasazení Vašich dětí zasluhuje obdiv. Hned v pondělí si svou generálku udělal první stupeň v tělocvičně, další už pro všechny byla ve středečním dopoledni. Odpoledne nás pak čekala hned dvě vystoupení. A jedeme dál. Hned v úterý 26. března se na naší škole koná od 15.30 hod. Den otevřených dveří. Všichni návštěvníci jste srdečně zváni!
Mgr. Jaroslava Roulová
13.3.2024
V tomto týdnu máme v Krušných horách další lyžařskou výpravu. Dnes svůj odpočinkový den trávili na výletě v rašeliništi.
Mgr. Jaroslava Roulová
12.3.2024
Vážení rodiče, děkujeme za Váš zájem o Akademii. Po úterním prodeji zbylo již jen pár desítek vstupenek na první představení od 15.00 hodin. Pokud ještě projevíte zájem o zbylé vstupenky, informujte se v kanceláři školy.
Mgr. Jaroslava Roulová
11.3.2024
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD Zápis se koná 2. dubna 2024 od 14.00 do 17.00 hodin a ve středu 3.dubna od 15.00 do 17.00 hodin. Na zápis je možno si od 1. března rezervovat vám vyhovující čas na tomto odkazu https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/3zsostrov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=16050. K zápisu přineste rodný list dítěte, kartičku ZP a občanský průkaz zákonného zástupce. Těšíme se na budoucí prvňáčky a jejich rodiče. (opětovné upozornění)
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Březen 2023>>
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 Evropský sociální fond v ČR