Základní škola Ostrov, Májová 997
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY
MENU ☰

aktuality

28.2.2024
Jaký byl únor ve školní družině? Velmi rychlý, protože se jedná o nejkratší měsíc v roce a ještě nám ho zkrátily pololetní a jarní prázdniny. Navíc nám práci zkomplikovaly další stavební úpravy. Během jarních prázdnin byly do jednotlivých oddělení nainstalovány akustické podhledy, což nám třídy hezky zútulnilo a navíc zmírnilo hluk, který neodmyslitelně ke školní družině patří. Kde jinde než v družině mohou děti "upustit" páru. Ke stavebním úpravám samozřejmě patřilo i opětovné vystěhovávání a nastěhovávání nábytku i jeho obsahu. Za poslední rok už v tom začínáme mít praxi, ale také se dostavuje únava. Výsledek ale za to stojí. Co se týká akcí, dokončili jsme návštěvy knihovny, kde si děti zasoutěžily, početly, pobyly. Čtenáři si vypůjčili další knihy, aby mohli objevovat úžasný svět příběhů a fantazie. V kině jsme byli na snímku " Esa z pralesa 2: světové dobrodružství ". Pokud to počasí alespoň trochu umožnilo, chodili jsme ven, hráli si, pozorovali přírodu, která spíš než zimu připomínala jaro.
Šárka Jarošová
27.2.2024
ZÁPIS DO PRVNÍCH TŘÍD Zápis se koná 2. dubna 2024 od 14.00 do 17.00 hodin a ve středu 3.dubna od 15.00 do 17.00 hodin. Na zápis je možno si od 1. března rezervovat vám vyhovující čas na tomto odkazu https://aplikace.zapisyonline.cz/SOL/PublicWeb/3zsostrov/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=16050. K zápisu přineste rodný list dítěte, kartičku ZP a občanský průkaz zákonného zástupce. Těšíme se na budoucí prvňáčky a jejich rodiče.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.2.2024
Správné masopustní veselí si užili žáci prvního stupně v úterý 20. února. Ale svoji koblihu si museli zasloužit. V prostoru šaten paní učitelky připravily masopustní úkoly, náročné podle věku. Soutěžní skupinky zde prokázaly mnoho znalostí a na koblize si pochutnali všichni. Poděkování patří i žákům z 8.B, kteří svým mladším kamarádům v případě potřeby pomáhali.
Mgr. Jaroslava Roulová
30.1.2024
V novém roce jsme nastoupili plni elánu do práce. Čas běží jako voda, už máme konec ledna a já se opět hlásím s minizprávičkou o některých činnostech, které proběhly ve školní družině. Při vycházkách mezi Boreckými rybníky jsme si nanečisto prošli " Zvířecího stopaře " - akci připravenou pracovníky EKOCENTRA, všechny zvířecí hádanky jsme společně vyluštili. V odděleních jsme procvičili znalosti o stromech a keřích při velkém pexesu, využili jsme poznatků získaných při vycházkách po okolí našeho krásného města. Na začátku ledna jsme si vzhledem k nedostatku opravdového sněhu " ukouleli " sněhuláky alespoň při pracovní činnosti. Říkali jsme si, že se nám třeba podaří sníh přivolat. Světe div se, podařilo, na krátký čas se nám předvedla krásná zima. Neváhali jsme ani okamžik, vyndali boby a hurá na kopec. Dokonce jsme stihli uspořádat závody na bobech. V tělocvičně proběhl " Zimní turnaj ve vybíjené ". Na závěr ledna se 1. a 2. oddělení vypravilo do knihovny na tradiční návštěvu, při které si děti zasoutěžily a pobyly, početly v krásném prostředí a za milé asistence paní knihovnice.
Šárka Jarošová
29.1.2024
Konec ledna, zima všude kolem nás a také na výtvarné dílně v Letohrádku. Zimní akvarel si vyzkoušeli žáci ze 4.C. Výtvarná dílna byla zaměřena na výtvarné dílo Josefa Lady. Jak jejich akvarely dopadly si můžete prohlédnout na fotografiích.
Mgr. Jaroslava Roulová
28.1.2024
V pátek 26. ledna opět začal probíhat Projekt udržitelnosti na ostrovských školách. Tak jako k nám do nové dílny chodí děti, převážně z mateřských škol, tak naši žáci prvního stupně navštěvují ZŠ Myslbeka. Zde zažijí program v nově vybudované kuchyňce a keramické dílně. V kuchyni si podle receptu upekli sušenky děti ze 3.B. A prvňáčci zase tvořili z keramické hlíny. Tři návštěvy proběhnou teď během následujících týdnů. Druhý cyklus pak v září.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.1.2024
Jednou do roka je součástí projektu Mléko do škol i doprovodné opatření. Jedná se o ochutnávku mléčných výrobků. My to vždy doplníme projektovým dnem, kdy si povídáme o prospěšnosti mléka i mléčných výrobků, hrajeme si a malujeme a ochutnáváme. Tento den proběhl na prvním stupni v úterý 23. ledna.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.1.2024
Máme pro Vás skvělou zprávu! Nechali jsme si jako škola vytvořit vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, kterou je možné si aktuálně pořídit na e-shopu zde: www.kraloveskoly.cz/3zsostrov/. Objednávání začíná 23. ledna a bude možné až do 6.2.2024 do půlnoci. Tento den se e-shop uzavře, objednané zboží půjde do výroby a následně se odešle přímo k Vám. Proto neváhejte, pokud si chcete pořídit svůj kousek ze školní kolekce.
Mgr. Jaroslava Roulová
19.1.2024
Ve čtvrtek 18. ledna se v tělocvičně uskutečnil školní přebor ve šplhu pro žáky druhého stupně. Soutěžících bylo mnoho, ale soutěž byla rychlá, neboť u stropu byli šphači natošup. Oceněni byli vždy tři nejlepší soutěžící v každém ročníku. Nejrychlejším borcem této soutěže je David Dudek z deváté třídy.
Mgr. Jaroslava Roulová
18.1.2024
DĚJEPISNÉ OKÉNKO V pondělí 15. prosince proběhlo v DDM v Karlových Varech okresní kolo dějepisné olympiády. Letošní ročník byl zaměřen na historii českého středověku. Naši školu reprezentovaly dvě nejúspěšnější řešiteky ze školního kola - Milena Pavelková ze 7.B a Viktorie Šochmanová z 8.B. Děvčata to neměla vůbec jednoduché, okresního kola se totiž účastnilo 35 nejlepších žáků z několika základních škol a ostrovského gymnázia. Děvčata se sice do krajského kola neprobojovala, ale i tak jim patří velký dík za reprezentaci školy. Mgr. Adéla Klečková
Mgr. Simona Hnátová
12.1.2024
Ve čtvrtek 11. ledna se naši nejstarší chlapci z osmých a devátých tříd vypravili do Karlových Varů na okrskové kolo ve florbalu. Celé dopoledne statečně bojovali se svými soupeři a to jim nakonec vyneslo třetí místo a postup do okresního kola. Budeme držet palce.
Mgr. Jaroslava Roulová
10.1.2024
V úterý 9.1. proběhlo v Karlových Varech na SPŠ Keramická krajské kolo chemické soutěže Hledáme nejlepšího chemika ČR . Za naši školu postoupili z okresního kola , žáci Jakub Rapant a Matyáš Poselt z 9.A. Žáci si v opravdové chemické laboratoři vyzkoušeli práci z chemickým nádobím a mnohými chemikáliemi a práci s roztoky, tzv. analytická chemie. Výsledky, jak dopadli v silné konkurenci s ostatními soutěžícími z celého karlovarského kraje, se brzy dovíme. Ale i tak byli chlapci nadšeni , že mohli pracovat v opravdové chemické laboratoři.
Mgr. Jaroslava Roulová
22.12.2023
Poslední školní den letošního roku se nesl ve znamení Vánoc. Projektový den znamenal výrobu vánočních dekorací nebo pískování obrázků, na druhém stupni se pak žáci první dvě hodiny věnovali včerejšímu filmovému zážitku a Janu Amosu Komenskému. Zbytek dopoledne už zněl vánočními besídkami. Krásné a klidné Vánoce Vám všem a v novém roce na viděnou.
Mgr. Jaroslava Roulová
21.12.2023
Prosinec - Advent a školní družina. Začátek byl pohádkový, tak jak to má být. Spousta sněhu, mráz, to už jsme dlouho nezažili. Díky tomu se nám velmi vydařila čertovská stezka mezi Boreckými rybníky. Marná sláva, ono se sněhem to má úplně jinou atmosféru. V prvním prosincovém týdnu jsme dokonce, alespoň někteří, stihli vyrazit pod školu na kopec a parádně si zabobovat. Bohužel, dlouho jsme se neradovali, sníh nám roztál a na bezelstnou dětskou otázku: " Půjdeme dnes bobovat?" jsme museli odpovědět: " Děti, není na čem." Během prosince se i ostatní oddělení podívala na Městský úřad v Ostrově a dozvěděla se něco o historii našeho krásného města. Předvánoční čas jsme již tradičně zakončili společnou vánoční besídkou, kde tanec střídal soutěže a na závěr se rozdávaly dárky. Moc se těšíme na příští školní rok, kdy si doufám společnou besídku užijeme v prostorné nové aule.
Šárka Jarošová
15.12.2023
Sportovní prosincové soutěžení pro 1. stupeň začalo již 6. 12., kdy se naši florbalisté vypravili do Karlových Varů na okresní kolo. Děvčata hrála jako dračice a obsadila konečné 3. místo. Chlapci neměli svůj den a skončili na 8. místě. Soutěže AŠSK pokračovaly v pátek 15. prosince. Plavci z 1. stupně si v listopadu vybojovali postup do krajského kola. A to se nyní konalo v Sokolově. Umístili se na 6. místě v kraji.
Mgr. Jaroslava Roulová

<<D Únor 2024>>
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
 Evropský sociální fond v ČR