Základní škola Ostrov, Májová 997
MENU ☰
budova školy
30.6.2021
Přestože školní rok nebyl úplně běžný, jeho závěr byl podobný všem předchozím letům - většina žáků vyrazila na školní výlet. Tak například třída 7.A navštívila ve dnech 28. a 29. června Horní hrad. Děti si zde vyzkoušely střelbu z luku a z kuše, následně byly provedeny areálem Horního hradu s komentářem hradní paní a nechyběla ani dobrodružná noční stezka, kde měly plnit úkoly a prokázat při nich svou odvážnost. Společné nocování na hradě byl další silný zážitek. Celý výlet byl zakončen pěší cestou domů - do Ostrova. Rodičům se děti vrátily unavené, ale spokojené.
Mgr. Simona Hnátová
29.6.2021
V úterý 29. června se se školou rozloučili žáci devátých tříd. Tradiční slavnost se letos přestěhovala do divadelního sálu Domu kultury. Od svých třídních učitelů dostali i své poslední vysvědčení. Všichni jim přejeme mnoho úspěchů v dalším životě.
Mgr. Jaroslava Roulová
29.6.2021
Šesťáci si užili svůj projektový týden. Jejich mladší spolužáci z 1.A a 1.B si v úterý 29. června na rozloučení se školním rokem zvolili projektový den v bečovské botanické zahradě. Jejich výzkumným úkolem bylo si povyprávět, jak je voda důležitá pro život a prozkoumat, kdo všechno ve vodě žije. A tak lovili a pod mikroskopem i lupou zkoumali obyvatele malých rybníčků. A jelikož nám pod nohami v botanické zahradě hopsaly stovky malinkatých skokánků, děti zachraňovaly malé žabičky, aby je návštěvníci nepošlapali. Pak je odnášely v kbelíku do bezpečí.
Mgr. Jaroslava Roulová
23.6.2021
Projektový výlet třídy 6.A - Zprávy pro všechny! Středa. Sotva jsme vstali, už pršelo. Ne jen poprchávalo, byl vážně "slejvák"! Kvůli dešti museli učitelé vymyslet plán B. Rozdělili nás do skupinek a podělili si nás. S panem učitelem Petráněm jsme vázali složité uzly, s paní učitelkou Osičkovou jsme si hráli na básníky a asi nejlepší byl pingpongový turnaj s paní učitelkou Kovářovou. Jakmile přestalo pršet, vydali jsme se na dlouhou procházku. První zastávkou byl "muklovský" tábor Rovnost, další tábor Eliáš a poslední zastávkou byl Skautský kříž. Na zpáteční cestě se děvčata musela bránit kopřivovému švihání od chlapců. Výlet zakončila sladká večeře a následovala rvačka o sprchy. Večer byl již v naší režii a o hudební doprovod se zpěvem se postaral pan učitel Petráň se svou kytarou. Dnešní výuka proběhla v rámci českého jazyka (básnění), dějepisu (vzpomínkové vyprávění pana učitele Petráně), tělocviku (ping-pong, vybíjená, turistika) a hudební výchovy. Dnes dáváme 9,5 bodu z 10! (- 0,5 bodu za déšť). Všechny zdraví Terka Šídlová a Kája Bělková
Mgr. Simona Hnátová
23.6.2021
Závěr školního roku patří vždy různým výletům, exkurzím, projektovým dnům i týdnům. A tak další a další třídy prvního stupně putují s Velrybou Varybou. Některé měly příliš horko, jiné zmokly. I přes proměnlivé počasí si užíváme, že můžeme objevovat a učit se i mimo školu. A tak exkurze míří i k policistům, či do hasičské základny. Tento týden hasiče navštívily i děti z první B a C.
Mgr. Jaroslava Roulová
<<D Srpen 2021>>
PoÚtStČtSoNe
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
 

partner školy:
projekt Technika je zábava

školský portál ORP Ostrov
www.huradolavic.cz


Evropský sociální fond v ČR